Цікаво знати

Нова форма звіту «Звіт про прийнятих працівників» та інструкції щодо її заповнення»

Сокальський районний центр зайнятості інформує про те, що 22.8.2011 р. набув чинності Наказ Міністерства соціальної політики України №279 від 14.7.2011 р. «Про затвердження форми звітності №5ПН «Звіт про прийнятих працівників» та інструкції щодо її заповнення», згідно з яким затверджена нова форма звітності.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» на власників підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи незалежно від фоpми власності, виду діяльності та господарювання, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, покладено обов’язок подавати виконавчій дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відомості про прийняття на роботу працівників.

Термін подання інформації про прийнятих працівників не пізніше 10 календарних днів з дня прийому працівника на роботу (першого робочого дня). Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подачі звіту є перший за ним робочий день. До звіту включаються штатні і позаштатні (за сумісництвом) працівники, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем.

Принагідно нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» неподання звітності про прийнятих працівників ( форма 5 ПН «Про прийнятих працівників») або порушення термінів її подання, визначених Законом України «Про зайнятість населення», тягне за собою адміністративну відповідальність посадових осіб, підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю (а саме накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі повторного вчинення адмінправопорушення протягом року – від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян). За більш детальною інформацією просимо звертатись до центру зайнятості каб. 8, 9, 10 (за адресою: м. Сокаль, вул. св. Володимира, 4) та за телефонами: 03(257) 28019, 03(257) 73436.

Віктор ЛАЩУК, начальник районного центру зайнятості.

Голос Сокальщини на GoogleNews