Цікаво знати

Новий санітарний регламент від МОЗ для шкіл: Що зміниться у школах після 1 січня 2021 року

Головний державний санітарний лікар України, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко оголосив на брифінгу про розробку нового Санітарного регламенту для закладів середньої освіти.

Документ вступить в дію з 1 січня 2021 року. За словами В. Ляшка, регламент розроблено для покращення стану здоров’я школярів. Забезпечувати виконання регламенту повинні органи місцевого самоврядування.

Що зміниться у школах з нового навчального року?

Новим санітарним регламентом передбачені наступні зміни:

  • Школярів, які живуть далі, ніж два кілометри від навчального закладу, необхідно забезпечити транспортом, щоб довозити їх у школу.
  • Усі працівники навчальних закладів повинні обов’язково здійснювати планові медичні огляди. Якщо працівник порушив термін проходження обов’язкового огляду, він не зможе приступити до роботи.
  • Приміщення шкіл не можуть здаватися в оренду, якщо орендар не використовує приміщення в потребах навчального процесу.
  • Визначити вимоги до благоустрою територій навчальних закладів та встановити осіб, що будуть відповідати за благоустрій.
  • Дозволити застосовувати підключення до інтернету (дротове і WI-FI). Якщо використовуватимуться роутери, вони повинні бути розташовані на висоті двох метрів від підлоги та вимикатися після завершення занять.
  • Розробити вимоги до комп’ютерного обладнання. Монітори повинні мати діагональ не менш ніж 15 дюймів, допустима діагональ 14 дюймів для ноутбуків, а також ноутбуки повинні бути укомплектованими мишкою та клавіатурою.
  • Для профілактики сколіозів, захворювань органів зору та слуху запропонувати змінювати розташування учнів за партами принаймні двічі на рік.
  • Школярам, які мають хронічні застудні захворювання (ревматизми, ангіни), рекомендують виділяти місця поряд з внутрішньою стіною
  • Школи повинні бути обладнаними внутрішніми санітарними вузлами.

Зміни в системі харчування школярів

Заклади освіти очікують зміни до традиційного підходу харчування учнів. У школах стане можливим кейтеринг (доставка готових страв) за умови, якщо він буде відповідати вимогам до безпеки продуктів харчування, що рекомендовані системою НАССР. Вимоги регламенту ґрунтуються на засадах здорового харчування, які рекомендує ВООЗ.

В. Ляшко зазначив, що регламент окреслив стандарти до продуктів харчування та приготованих страв. Згідно вимог, обмежуватимуть продаж страв з високим вмістом цукру, солі, жиру, а також враховуватимуться сучасні тенденції стосовно безпечного харчування від ВВОЗ

Новий регламент міститиме перелік продуктів, які заборонятимуть реалізовувати у приміщеннях шкіл (включно у автоматах та буфетах). Наприклад, на території школи неможливо буде купити сухарики, чипси, попкорн, копчені продукти, певні види солодощів тощо. Окреслено групи продуктів, які повинні бути в раціоні школяра кожного дня: ягоди, фрукти, овочі, злаки, молокопродукти). Також буде врегульоване питання організації харчування для школярів з особливими потребами.

Якщо у школяра є довідка від свого педіатра, у якій зазначено про особливі потреби у харчуванні, заклад освіти повинен забезпечити такого школяра окремим раціоном.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.