Головна / Цікаво знати / Потрібні мотивації до здорового способу життя

Потрібні мотивації до здорового способу життя

Останнім часом в  суспільстві  все помітнішими стають проблеми, пов'язані з дітьми та молоддю. Вони спонукають серйозно замислитися над їхніми наслідками в майбутньому. Йдеться про наркоманію, алкоголізм, токсикоманію, паління.

Шкідливі звички часто формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров'я нації.  Однією з причин появи негативних звичок в молодіжному середовищі є негативний приклад дорослих, коли діти наслідують старших осіб (батьків), негативний вплив "вулиці", де найчастіше формуються поведінкові стереотипи  дітей, а також відсутність  звичок, які  сприяють здоровому способу життя.  Відвернути ймовірну небезпеку і запобігти наркоманії серед дітей та молоді покликані державні структури, які відповідають за реалізацію державних програм у сфері здійснення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю.   

При Сокальському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді працює спеціалізоване формування "Мобільно-консультативний пункт соціальної роботи Сокальського РЦСССДМ", одним з напрямків діяльності якого є проведення інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, що передбачають формування життєвих навичок, мотивації до здорового способу життя, а також запобігання правопорушенням та негативним проявам серед дітей. Мета профілактичної діяльності – розширити знання та проінформувати молоде покоління про наркоманію та інші шкідливі прояви, навчити їх аналізувати свої вчинки, бути більш розбірливим у виборі друзів та захоплень.

 На виконання програм: "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року”, "Репродуктивне здоров'я нації на період до 2015 року", "Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції” за перше півріччя 2013 р. для учнів шкіл Сокальського району проводились лекції, бесіди, відео лекторії на тему "Наркотичні засоби та їх вплив на організм людини", "ВІЛ/СНІД", "Шкідливий вплив алкоголю, тютюнопаління на організм дитини", "Соціально-небезпечні захворювання -ВІЛ/СНІД, туберкульоз", "Відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень та злочинів". Охоплено 23 населених пункти Сокальського району, 27 загальноосвітніх шкіл району. Учням надавали інформацію про найбільш поширені шкідливі звички – паління, вживання алкогольних напоїв. Наголошували на проблемі вживання неповнолітніми слабоалкогольних коктейлів, пива та енергетиків, які руйнують психіку, мають згубний вплив на розвиток організму і призводять до правопорушень та злочинів. Розповсюджувались інформаційні матеріали (буклети).

Позитивний результат у профілактичній роботі з дітьми та молоддю неможливий без тісної співпраці з організаціями між РЦСССДМ, ССД, ВКМСД та КВІ.

Зоряна БАРНИЧ,
провідний спеціаліст Сокальського РЦСССДМ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × three =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!