Цікаво знати

Про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Сьогодні відповідальність за формування майбутньої пенсії несе не лише Держава та роботодавець, але і сам громадянин.

Для багатьох вже зрозуміло, що пенсію необхідно заробити, а для цього потрібно не лише працювати, але й сплачувати страхові внески. За тих громадян, які офіційно (легально) працюють, страхові внески сплачує роботодавець, а його найманий працівник отримує державні гарантії і соціальний захист в цілому.

Виникає запитання  а що робити тій людині, яка, з тих чи інших причин, не є найманим працівником (застрахованою особою) у роботодавця. У першу чергу, це стосується студентів денної форми навчання, громадян, які працюють за межами України, домогосподарок, людей, які погоджуються на заробітну плату "в конверті", членів фермерських господарств та особистих селянських господарств.

Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області повідомляє, що у відповідності до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску", вищеназвані особи мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до Закону громадянин, який має намір брати добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, повинен подати за встановленою формою заяву. Форма заяви та договору затверджена Пенсійним фондом України. Їх зразки можна отримати в управлінні або через Інтернет (Вебсайт Пенсійного фонду України  www.pfu.gov.ua). Після подання заяви з особою, яка її подала, управлінням укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі Договір), термін дії якого не менше одного року. Договір набирає чинності з дня його підписання.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок.

Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором.

Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування дає можливість заробити необхідний страховий стаж для призначення пенсії у майбутньому; одержати допомогу при тимчасовій втраті працездатності; одержати виплату у зв'язку з вагітністю та пологами; одержати право на допомогу у разі отримання травми на роботі.

Більш детальну інформацію про добровільну участь в соціальному страхуванні, пенсійному страхуванні можна отримати у спеціальному розділі Вебсайту Пенсійного фонду України  www.pfu.gov.ua, Контактцентрі Пенсійного фонду України, зателефонувавши 88005037530 (для мешканців усіх регіонів України дзвінки до Контактцентру є безкоштовними), головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, тел. (032)2727847 або в управлінні Пенсійного фонду України в Сокальському районі за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11, тел. 73081, 73082.

Марина РАЙКО,
начальник відділу обліку надходження платежів.

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.