Головна / Цікаво знати / Про державну допомогу для соціально вразливих верств населення

Про державну допомогу для соціально вразливих верств населення

Для деяких сімей державна соціальна допомога є основним джерелом існування. Система соціальних виплат спрямована на поліпшення матеріального забезпечен­ня соціально вразливих верств населення.

Хочется зазначити, що отримувачі дер­жавної допомоги повинні усвідомлювати, що несуть свою частку відповідальності за раціональне використання державних коштів. Заявник та члени його сім’ї відпо­відають за достовірність наданої інфор­мації, відомостей про доходи та майно, які вплинули або могли вплинути на встанов­лення права при призначенні соціальної допомоги та її розмір. Для призначення будь-якого виду допомоги заявник надає заяву відповідної форми, затвердженої на­казом Міністерства праці та соціальної по­літики України, в якій своїм підписом дає згоду на збір інформації про сім'ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання всіх видів соціальної допомоги, на які сім’я має право.

Контроль за правильністю надання дер­жавної соціальної допомоги та цільове використання державних коштів здійснює державний соціальний інспектор управлін­ня соціального захисту населення. Якщо в ході перевірки виявлено, що громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, які вплинули на встановлення права при при­значенні соціальної допомоги, визначення її розміру, внаслідок чого було нараховано надмірну суму, виплата припиняється. Надмірно виплачені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови повернення коштів у визначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку.

За п’ять місяців 2013-ого під час про­ведених перевірок виявлено 52 випадки подання заявниками недостовірної інфор­мації про їх доходи та майновий стан, внаслідок чого загальна сума надмірно виплачених державних коштів склала – 42207,04 грн. Станом на 1 червня 2013 р. надмірно виплачених коштів відшкодовано 24430,01 грн., не відшкодовано – 17777,03 грн.

Нагадуємо всім отримувачам державної соціальної допомоги, що у десятиденний термін вони повинні повідомити управління соціального захисту населення про:

– працевлаштування впродовж терміну призначення допомоги;

– зміни у складі сім'ї: укладення шлюбу, усиновлення дитини, влаштування дитини на повне державне утримання, смерті утриманця, тощо.

Анна БЕЛЬЗЕЦЬКА,
головний державний соціальний інспектор.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × four =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!