Цікаво знати

Про порядок введення в дію закону України

«Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань»

Верховною Радою України 29.01.2014 р. прийнято Закон України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" (надалі – Закон), який опубліковано 1.02.2014 р. в газетах "Урядовий Кур'єр" та "Голос України" (чинний з 2.02.2014 р.) та має на меті звільнити від переслідування та покарання осіб у зв'язку із масовими акціями протесту.

Законом визначено порядок закриття кримінальних проваджень, звільнення від кримінальної відповідальності, покарання, а також від відбування адміністративного арешту осіб, які вчинили відповідні правопорушення з 27.12.2013 р. до дня набрання ним чинності, за умови, що вони пов'язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21.11.2013 р.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності таких дій:

1) звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об'єктів;

2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;

3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Публікація повідомлення про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, передбачених вище, здійснюється лише за умови, що такі дії були вчинені учасниками масових акцій протесту не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня, наступного за днем набрання чинності цим Законом (набрав чинності 2.02.2014 р.).

Водночас, якщо до закінчення вказаного строку, учасниками масових акцій протесту не буде здійснено сукупності зазначених дій та не буде здійснено публікацію відповідного повідомлення, цей Закон втрачає чинність.

Андрій МАНЬКУТ,
прокурор району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.