Головна / Цікаво знати / Про економічну експертизу підприємства

Про економічну експертизу підприємства

В процесі діяльності підприємства нерідко виникають ситуації, що вимагають оцінки експерта. У цьому випадку необхідна економічна експертиза, яка служить базою для подальших дій. Під час цієї процедури досліджуються кредитна та податкова історія, фінансові операції.

Економічну експертизу можна розділити на:

• Судову. Вона має процесуальний характер, і її проведення залежить від спрямованості запиту: кримінального, арбітражного або цивільного. У цьому випадку експерт призначається судом. Його висновок стає судовим доказом.

• несудових. Вона носить не процесуальний характер. Звичайно здійснюється на вимогу правозахисника, фізичної або юридичної особи.

Після проведеного аналізу видається відповідний документ, що містить висновок про виявлені порушення або про їх відсутність. Використовується з метою залагодження конфлікту з протилежною стороною до судового розгляду або додається як довідка з необхідною інформацією, щоб згодом не викликати фахівця.

Теоретично економічна експертиза може бути:

• Бухгалтерської;

• Фінансово-економічної.

Цей поділ є відносним, оскільки найчастіше одне дослідження є базою для іншого. Цілі і завдання проведення економічної експертизи потребує коректного представлення всіх даних, а також їх відображення в бухгалтерській звітності. Під час досліджень можуть бути виявлені спотворення в обліковій діяльності, а також те, наскільки вони вплинули на загальні показники. У разі необхідності, коли, наприклад, велися чорнові записи, може бути поставлю загублена інформація. Для цього використовуються наявні документи. Таким чином, основною метою експертизи є виявлення наявних спотворень в документації, і відновлення відсутніх даних. Предмет дослідження. Предметом аналізу стають всі відомості про проведені операції фінансово-економічного характеру, показники діяльності підприємства, а також вся документація, що стосується використання коштів, у тому числі і їх розподілу по фондах і рахунках. У результаті виявляються порушення обліку і фінансової дисципліни. Зазвичай фінансова експертиза проводиться, коли виявлені порушення фінансування або кредитування, у випадках розкрадання грошових коштів. Експерт, переглянувши всі документи і виявивши порушення, встановлює можливість своєчасного повернення грошей, кредитоспроможність і правильність підстави різних фондів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen − 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!