Головна / Цікаво знати / Про зміну прізвища

Про зміну прізвища

 Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" розірвання шлюбу, здійснене судом, після набрання чинності цим Законом, не підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану. У таких випадках, документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ч. 3 ст. 115 Сімейного кодексу України).

 Розірвання шлюбу здійснює суд за заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будького з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі, в порядку окремого провадження, а також за позовом одного з подружжя.

 При розірванні шлюбу особа, яка змінила прізвище при державній реєстрації шлюбу, визначає для себе чи надалі іменуватися цим прізвищем, чи відновити дошлюбне.

 Стаття 235 Цивільного процесуального кодексу України, яка регулює порядок розгляду справ окремого провадження, визначає, що у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається. При розгляді питання про розірвання шлюбу в порядку позовного провадження суд приймає рішення, в резолютивній частині якого зазначає висновок по суті заявлених позивачем вимог (ст. 215 вищезазначеного Кодексу).

 Таким чином, належне вирішення судом питання про прізвище, яке бажає мати той з подружжя, хто змінював його під час державної реєстрації шлюбу, залежить від зазначення відповідних вимог у поданих до суду заяві або позові. У разі, якщо питання про вибір прізвища не буде розглядати суд, це призведе до необхідності повторного звернення особи та ухвалення судом додаткового рішення.

 Віра ШАВАЛЮК,
начальник відділу РАЦС районного управління юстиції.      

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + 8 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!