Цікаво знати

Про зміни у державному соціальному страхуванні

Верховна Рада України 22 травня 2012 року прийняла Закон України "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо стимулювання сплати поточних платежів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та погашення заборгованості до Пенсійного фонду України" (далі – Закон №4814), який набрав чинності 12 червня ц. р. (опубліковано в газеті "Голос України", № 106 від 12.06.2012 р.).
Закон №4814 передбачає:

– розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків, які не погашені на день укладення договору про розстрочення, за умови, що на день подання заяви у платника немає заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок);

– списання сум штрафів та пені за несвоє-часну сплату страхових внесків та єдиного внеску за умови виконання умов договору про розстрочення та недопущення виникнення нової заборгованості зі сплати єдиного внеску за період дії такого договору.

Платники, які виявили бажання розстрочити суми заборгованості зі сплати страхових внесків, мають право протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 4814 подати до органу Пенсійного фонду України за місцем взяття на облік заяву у довільній формі.
Заяви, подані платником, що надійшли пізніше шестимісячного строку з дня набрання чинності Законом №4814, не розглядаються.
Орган Пенсійного фонду України у десяти-денний строк з дня отримання заяви перевіряє за даними карток особових рахунків платників відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на дату подання ним заяви, приймає рішення про розстрочення сум заборгованості та укладає з платником договір про розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків.

Суми заборгованості зі сплати страхових внесків, які не погашені на день укладення зазначеного договору, розстрочуються та підлягають сплаті рівними частинами протягом 24 календарних місяців починаючи з місяця подання платником заяви.

Зазначений договір підлягає достроковому розірванню, якщо платник не сплачує в повному обсязі розстрочені платежі зі сплати страхових внесків та/або поточні платежі з єдиного внеску.

Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області також повідомляє, що у відповідності до статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон), який набув чинності з 1 січня 2011 р., члени фермерського господарства та особистого селянського господарства, громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У відповідості до Закону, громадянин, який має намір брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повинен подати за встановленою формою заяву (надається управлінням). Після подання заяви з особою, яка це зробила, управлінням укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового держав-ного соціального страхування (далі – Договір), термін дії якого не менше одного року. Він набирає чинності з дня його підписання.

Однією з обов’язкових умов Договору є сплата єдиного внеску: на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – у розмірі 33,2 відсотки від суми, яка є не меншою від мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законо-давством; на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – 1,5 відсотки відповідно; на загаль-нообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням – 1,9 відсотків відповідно; на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності – 1,51 відсотка відповідно.

Добровільна участь у системі загально-обов’язкового державного соціального страху-вання дає можливість заробити необхідний страховий стаж для призначення пенсії у майбутньому; а також одержати: допомогу при тимчасовій втраті працездатності; виплату у зв’язку з вагітністю та пологами; право на допомогу у разі отримання травми на роботі, тощо.

За більш детальною інформацією просимо звертатися за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11. Контактні телефони: 7-30-81; 7-30-82.

Марина РАЙКО,
начальник відділу обліку надходження платежів управління ПФУ в Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews