Цікаво знати

Про навчання на замовлення роботодавця

З метою здобуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності зареєстрованих безробітних на ринку праці, державна служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за кошти страхового Фонду на випадок безробіття. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або для провадження підприємницької діяльності у професійнотехнічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Так, упродовж 2012 року Сокальським РЦЗ скеровано на навчання 347 осіб, з них 15 осіб навчались вперше, 46 – пройшли перепідготовку, 262 – підвищили кваліфікацію. Безробітні здобували такі професії: кухар, охоронець, слюсарсантехнік, кондитер, пекар, верстатник деревообробних верстатів, закрійник, оператор котельні та інші. Упродовж січнялютого 2013 року направлено на навчання 70 осіб.

У січні 2013ого набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення». Одним з його нововведень є можливість отримання ваучерів на навчання для осіб віком «45+».

Як зазначено у ст. 30 Закону України «Про зайнятість населення», особи віком понад 45 років із страховим стажем не менше ніж 15 років мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримки їхньої конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Вартість такого ваучера встановлюється в межах суми оплати за навчання, але не вище ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб і відшкодовується з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Особа може самостійно обирати професію чи спеціальність для перепідготовки або підвищення кваліфікації з переліку професій, затвердженого Кабінетом Міністрів України, а також навчальний заклад, в якому бажає навчатися.

Віктор ЛАЩУК, директор Сокальського районного центру зайнятості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.