Головна / Цікаво знати / Поєднались творчість і добро

Поєднались творчість і добро

Вже вдруге у Сокалі відбулися виставка та аукціон творчості юних талантів. Діти продемонстрували свої нахили, здібності, обдарування. За творіння рук і серця отримали грошові винагороди, з якими щиро поділилися з хворими ровесниками. А благодійники підтримують усіх дітей, бо всі вони – наш цвіт і майбутнє України.

ВИСТАВКА

Організатори аукціону – благодійний фонд "Майбутнє України. Сокальщина", відділ освіти РДА та Союз українок Сокальщини вважали за потрібне підтримати не лише дітей хворих, а також допомогти повірити у свої сили, хист, майстерність – творчим. Тому аукціону передувала виставка-продаж "Умілі руки-Божий дар", яка проходила в актовому залі Сокальської спеціалізованої школи I-III ст. №3. Тут було представлено 650 експонатів з 36 навчальних закладів району: картини (мальовані, вишиті бісером), рушники, серветки, сорочки, жіночі прикраси, ткані речі, вироби з дерева, металу, ляльки-мотанки, декоративні дрібнички. Щиро привітали присутніх президент благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський, головний спеціаліст відділу освіти Сокальської РДА Леся Ковалишин.

Оглядаю стенди шкіл – очі розбігаються, не віриться, що це творіння рук учнів. Бачила, як тішились діти, коли хтось купував їхні роботи, які горді за них наставники. Коли я підійшла до стенду п`ятої школи м. Сокаля, побачила, що підтримати вихованців прийшла директор цього навчального закладу Валентина Михайлевич: "Вже половини речей нема, розкупили, мабуть, – ціни були дуже низькі". Та, передусім, вони були дуже гарні, тому й так швидко опустів стенд. Біля стенду Поторицької школи багато люду. Вчитель Любов Медвідь розповіла про своїх вихованців і їхні роботи:

– Вже тридцять років працюю вчителем, а 25 з них – викладаю трудове навчання, образотворче мистецтво і художню культуру. Мене хвилює питання відродження українського мистецтва. І власне, зі своїми учнями, вже з початкових класів, втілюю ідею відродження. Діти навчилися вишивати бісером, стрічками. Дуже люблю рукоділля, бо це мистецтво, і любов до нього прищеплюю дітям. Інші вчителі також долучаються до справи відродження українського мистецтва і в цьому маємо підтримку дирекції школи. Батьки задоволені, що їхні діти навчаються у справді українській національній школі.

Вчителька трудового навчання Реклинецької школи Ольга Кроп: "Дітям подобається така творчість, вони розкриваються у вишиванні, у бісероплетінні. До речі, хлопці не менш акуратно і з хистом вишивають і займаються бісероплетінням".

Працівник музею "Людина. Земля Всесвіт" Наталія Покотюк: "Побачила багатство талантів. Чудово виглядають ікони, вишиті бісером, і жіночі прикраси з бісеру теж дуже оригінальні. Цікаві вироби вихованців Станції юних техніків. Кожна школа може похвалитися чимось своїм, унікальним". А молода мама Вікторія Ніткевич придбала для своїх дітей ляльку-мотанку і машинку: "Ці речі – свої, рідні, у них вкладена душа. Та ще й екологічно чисті. Виставку також із захопленням оглянули учні третьої та п`ятої шкіл Сокаля. Дирекція і педагогічний колектив Сокальської СШ I-III ст. №3 дуже допомогли в організації виставки.

АУКЦІОН

А в приміщенні Сокальського народного дому відбувся аукціон. Цього разу благодійників зібралося більше, аніж минулого року. Особлива їм вдячність, що розуміють важливість цієї доброї справи: підтримати дітей творчих, а також допомогти потребуючим. Не зміліла криниця людської доброти у душах І. Микити, Ю. Мандрика, І. Чопа, Р. Фігурка, М. Шамборовської, Г. Паньків, І. Хом`яка, В. Склярова, М. Майструк, О. Бадзь, П. Міркунова. Бажаючі придбати лоти, мали змогу оглянути 23 творчі роботи дітей.

Аби налаштувати присутніх на творчий лад, вихованці Будинку учнівської творчості м. Сокаля, Сокальської СШ I-III ст. №3 та тріо акордеоністів (школа мистецтв імені В. Матюка, викладач Валентина Піскляк) подарували чудовий концерт.

Ведучі Станіслав Андрусів та Мар`яна Стасюк запросили до слова президента благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлія Лукомського, котрий привітав присутніх з відкриттям аукціону і подякував усім, хто прийшов: «Наш фонд, відділ освіти РДА, Союз українок Сокальщини працюють над двома проектами. Перший – міжнародний, який полягає у тому, що випускники дев’ятих – одинадцятих класів із малозабезпечених сімей пишуть твори на тему " Ким я хочу бути і як цього досягти?" і завдяки благодійникам з-за кордону отримують грошові винагороди. Другий проект – кращі картини талановитих учнів Сокальщини ми висилали союзянкам з Едмонтона. На виставці-продажу, організованій Союзом українок, всі роботи розійшлися, середня вартість їх була 65 доларів. Завдяки своєму таланту і праці, діти заробили свої перші гроші. На жаль, через поважний вік союзянок з Едмонтона, ми не змогли далі продовжити цієї справи. Отож виникла ідея щось подібне зробити самим, залучивши до аукціону благодійників і громадськість, в такий спосіб підтримуватимемо найбільш талановитих дітей. На аукціон вибрали кращі експонати з виставки, а виторг з нього буде спрямований на лікування важкохворих дітей.

З кожним роком зростає потреба у висококваліфікованих фахівцях, особливо це стосується виробничої сфери. Рідкістю тепер стало бажання випускників отримати професію інженера або механіка, слюсаря. Організатори виставки-аукціону розуміють, як це важливо у ранньому віці підтримати здібності дитини. Безпосередньо впливають на вирішення такої важливої проблеми, як підготовка високваліфікованих фахівців. І дуже добре, що члени нашого фонду у цьому плані однодумці. Незважаючи на свою завантаженість, знаходять час втілювати наші проекти в життя. Вдячний за підтримку працівникам відділу освіти Сокальської РДА, котрі дуже допомагають нам втілювати в життя ці проекти. А благодійникам, отим людям добрим, особлива подяка, що знайшли можливість взяти участь в аукціоні».

Від імені районної влади виступила заступник голови райдержадміністрації Лариса Фарин:

– Сокальська райдержадміністрація щиро вдячна президенту благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлію Лукомському. Щиро вдячна за ідею, яка реалізовується щодня, і як підсумок – заходи, у яких беремо участь. Те, що майбутнім України є діти – сумнівів жодних. Велика подяка відділу освіти, його начальнику Романові Монастирському, а також районній організації Союзу українок, яку очолює Ірина Мандрик, усій команді, яка чітко розуміє на чому базується розвиток Української держави – на підтримці обдарованих дітей. Сьогодні бажаю усім не лише задоволення, а й тепла, в серці і душі, від того, що вам вдасться долучитися до підтримки обдарованих дітей.

До слова запросили начальника відділу освіти РДА Романа Монастирського:

– Добре, що вміємо виявляти дітей, котрі обдаровані у навчанні, спорті, а сьогодні ви маєте змогу побачити роботи тих дітей, які мають Божий дар до прикладних мистецтв. Результатами сьогоднішнього аукціону будуть задоволені кілька категорій людей як морально, так і матеріально. Насамперед, автори цих робіт, яким буде цікаво, як ми з вами оцінимо їхні роботи. Також цей захід важливий дітям, які потребують допомоги. Сподіваюсь, що і благодійники дістануть задоволення від того, що вкладуть свою лепту в цю добру справу. І впевнений, що в 2014-ому і виставка, і аукціон будуть мати своє продовження, стануть традиційними.

І ось за трибуною – ліцитатор Олександр Новацький (вже вдруге він виконував цю почесну місію) оголошує лоти, називає авторів, добрим словом, теплим жартом запрошує учасників аукціону придбати ту чи іншу річ. Помічник Дмитро Кішовар, який теж має дворічний досвід, дуже поважно і обережно брав у руки ту чи іншу річ і показував її учасникам аукціону. Позитивні емоції, добра атмосфера панувала на цьому доброчинному аукціоні. Треба було бачити враження сина подружжя Фігурків – Маркіяна, з яким захопленням він піднімав катку зі своєю цифрою, якою радістю іскрилися його оченята. У цьому році благодійники не шкодували грошей, ціна деяких лотів виростала удвічі. Бо вони прекрасно розуміли, на які благородні цілі підуть кошти.

Не менше раділи члени благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина". Оксана Царинська-Савчук, яка дуже багато зробила для організації виставки і аукціону, прийшла на це дійство з чоловіком і маленькою донечкою, котра чемно чекала маму і плескала в долоньки, коли на сцені співали і танцювали юні артисти. Дуже чітко працював секретаріат аукціону (Ірина Мандрик та Ірина Калитовська). Вагому лепту в концертну програму внесла Наталія Криштальська.

Звичайно, не можна не сказати добре слово про начальника відділу освіти Романа Монастирського, котрий надавав якнайбільшу допомогу для того, щоб і виставка, і аукціон відбулись. Він ні на йоту не сумнівався у важливості цієї справи. Й інші члени благодійного фонду, вчителі шкіл, викладачі шкіл мистецтв, Будинків учнівської творчості, Станції юних техніків, хтось більше, а хтось менше, зробили свій вклад у це добре починання. Воно вдалося. І має своїх прихильників.

УЖИНОК

А ужинок цьогорічного аукціону був щедрий. До слова запросили голову Сокальської районної організації Союзу українок Ірину Мандрик:

– Шановні друзі! Хочу ще раз подякувати вам від себе і тих дітей, які отримують кошти на покращення свого здоров`я. На сьогоднішньому аукціоні виторгувано одинадцять тисяч двісті сімдесят п`ять гривень, за що вам сердечно вдячні.

 Вартість заявлених лотів була п`ять тисяч триста шістдесят гривень, отже зароблено більше як вдвічі, і ці гроші отримають діти, які їх дуже потребують. Учні, чиї роботи були відібрані на аукціон, теж стали благодійниками, бо 25 відсотків коштів від стартової ціни спрямували на підтримку важкохворих дітей.

У приміщенні відділу освіти РДА п`ятьом особливо потребуючим дітям, а це Андрій Назар (м. Сокаль), Анастасія Стародуб (с. Хлівчани), Володимир Думич (с. Острів), Володимир Лис (м. Угнів), Катерина Міщук (м. Сокаль) вручили грошову допомогу. Їх батьки були розчулені і здивовані, що саме завдяки творчості дітей і пожертвам меценатів отримали кошти для лікування своїх синів і дочок. Вже під час вручення авторам лотів винагород, учениця п`ятого класу Сокальської гімназії імені Олега Романіва Анастасія Цьох попросила віддати всю винагороду важкохворим дітям.

Ведучі, промовці на аукціоні зверталися до присутніх: "Люди добрі". Бо ж в дитячій казці, в долі багатьох людей добро таки перемагає зло. Хай Заповідь Божа: “Любіть ближнього свого як самого себе" – буде першоосновою у всіх наших діяннях.

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!