Цікаво знати

Обстеження головного мозку

Дуже багато сучасних людей скаржаться на головні болі, при цьому частина з них не надає цьому явищу значення, а частина все ж звертається до лікаря. Потрапив на прийом з такою проблемою пацієнта, часто відправляють на МРТ головного мозку. Вже сама по собі ця назва лякає людину, в першу чергу тому, що воно не знайоме. Насправді ж, в цьому методі дослідження мозку немає нічого страшного. Він грунтується на резонансі протонів водню в магнітному полі. Важливо відзначити, що дане магнітне поле повністю нешкідливо для людського організму.

Різновиди МР- томографів

Сьогодні знайти апарати МРТ можна в багатьох великих лікувально- діагностичних центрах. Однак вони не скрізь однакові. Томографи можуть бути як низькопідлоговими, від 0,01 Тесла, так і сверхвисокопольнимі, від 3,0 Тесла.

Тут доцільно звернути увагу на таку одиницю виміру, як Тесла. У ній вимірюється індукція магнітного поля. Зображення, отримане в ході діагностики, буде тим якісніше, чим вище Тесла.

Для проведення якісної МРТ томограф повинен мати індукцію, як мінімум, 1,0 Тесла. Звичайно, діагностика на низькопольних апаратах обходиться значно дешевше, але і якість її значно гірше.

Процес проведення МРТ

МРТ є досить тривалим способом дослідження і, в середньому, займає 20 хвилин. У зв’язку з цим, записуватися на цю діагностику слід заздалегідь. Приходити в центр важливо в призначений час, оскільки самому процесу дослідження передує заповнення документів для проведення діагностики. Цей етап є досить важливим для людини, оскільки існує ряд протипоказань для даного виду дослідження. Зокрема, це кліпси судинних аневризм, кардіостимулятор, вагітність. Якщо жодного з протипоказань немає – можна сміливо вирушати на МРТ мозку.

Перед початком процедури пацієнту необхідно залишити всі особисті металеві предмети і електронні гаджети за межами магнітного поля. Під час діагностики людина повинна лежати на спині в спеціалізованій котушці для головного мозку. Комп’ютерна томографія головного мозку проводиться на абсолютно нерухомому людині, оскільки рух може зіпсувати зображення і його доведеться робити заново. До того, як включити томограф, обстежуваному пропонують закрити вуха спеціальними беруші, оскільки апарат видає різні гучні звуки.

Результати дослідження видають протягом 60 хвилин після діагностики. Крім копій дослідження в електронному або паперовому вигляді пацієнтові видають висновок, написане на папері, з яким він і відправляється на наступний прийом до свого лікаря.

Голос Сокальщини на GoogleNews