Сама назва уже говорить про те що рослина отруйна. Зелена частина містить їдкий сік, який при потраплянні на шкіру спричиняє опік та пухирі.
Цікаво, що очиток їдкий їдять лише кози, а для інших тварин він отруйний. В Україні рід Очиток налічує 17 видів.
⠀
З англійської назва перекладається як «врожай каменю» – очиток росте на скелях, каменях, простіше кажучи може рости там, де не ростуть інші рослини. Зустрічається також в соснових лісах, на пісках та дюнах, дуже світлолюбива рослина.
⠀
Очиток їдкий чудовий медонос. Навіть при тривалій засусі виділяє багато нектару, приваблюючи до себе бджіл та комах, тим самим рятуючи їх від голоду.
Мед з очитка належить до вищого гатунку і має золотисто-жовтий колір.
Очиток широко використовують в ландшафтному дизайні, для декорування кам’яних гірок, висаджують на клумбах, він стелиться жовтим килимом.
Їдкий очиток входить до переліку дикорослих корисних рослин України. В народній медицині використовують, як проносний, блювотний, сечогінний, протицинготний засіб. Листя очитку викрористовують при хворобах нирок, сечового міхура, туберкульозі, бронхіті, епілепсії, ревматизмі, для промивання гнійних ран та опіків. Також активно проводяться досліди і в науковій медицині. Встановлено, що препарати їдкого очитку діють як збуджуючий та тонізуючий засіб.