Цікаво знати

Односпальні матраци для сну – види конструкцій і особливості вибору

Організація спального місця значно впливає на якість сну і відпочинку. Про повноцінний і здоровий сон можна навіть не думати, якщо ліжко доповнене неякісним або старим, злежаним матрацом. Спробуємо розібратися в тонкощах вибору ортопедичних матраців та критерії, які потребують особливої ​​уваги.

Односпальні матраци

Даний формат ортопедичних варіантів користується найбільшим попитом на ринку. Причиною тому – ряд очевидних переваг, серед яких варто виділити:

  • компактні розміри;
  • функціональність;
  • багатий вибір моделей всілякого дизайну.

Сучасні виробники вміло застосовують передові технології, виготовляючи ортопедичні матраци високої якості і використовуючи матеріали наповнення нового покоління. Це є безсумнівним плюсом, але здатно дуже заплутати малодосвідченого покупця. Щоб вибір припав на відповідну модель, слід оцінити її по базовим критеріям.

Вибір односпального матраца

Ортопедичні моделі, розраховані на одного користувача, мають стандартні розміри 80-120 см в ширину і до 200 см в довжину. Розраховувати потрібні габарити вироби рекомендується, спираючись на антропометричні параметри його майбутнього власника: ріс, вага, комплекцію. Якщо це буде можливо, варто протестувати матрац перед його покупкою. Зробити це гранично просто: досить розташуватися на ньому, закинувши руки за голову. Якщо довжина поверхні матраца перевищує зростання користувача на 20 см, розміри вироби можна вважати ідеальними.

Конструкція ортопедичного матраца повністю визначає його експлуатаційні якості і властивості. Матеріали наповнення прямим чином впливають на ступінь жорсткості виробу і вираженість його ортопедичного дії. Сучасні матеріали наповнення умовно діляться на кілька видів: для пружинних матраців (на залежних і незалежних пружинних блоках) і безпружинні наповнювачі. Розглянемо їх більш детально:

  • Вироби на пружинних блоках залежного типу не здатні забезпечувати належний комфорт. Їх ортопедичні властивості ледь відчутні, що викликано занадто простою конструкцією вироби. Пружини матраца складають цілісну єдину систему, не призначену для точкової підтримки тіла користувача. Іншими словами, коли навантаженні піддається одна пружина, поряд з нею продавлюються і сусідні.
  • Матраци на незалежних пружинних системах славляться вираженим ортопедичним дією і здатністю повторювати під контури тіла відпочиваючого. Використання таких матраців сприяє нормалізації кровообігу, розслаблення м’язів і розвантаженні хребта від напруги.
  • Безпружинні матраци – відмінна альтернатива пружинним. Відсутність металевих деталей не повинно вводити в оману: дані вироби дуже міцні, довговічні і володіють вираженою ортопедічность. При їх виготовленні використовуються натуральні і синтетичні наповнювачі: койра кокоса, латекс, пінополіуретан, кінський волос, меморікс і т.д. Кожен з наповнювачів наділяє матрац певними характеристиками.

Рівень жорсткості – найважливіший критерій вибору ортопедичного матраца. Даний параметр є суворо індивідуальним для кожного користувача, так як вимагає врахування індивідуальних властивостей. Наведемо загальні рекомендації щодо визначення рівня жорсткості матраца:

  • дітям рекомендовані жорсткіші моделі, покликані надавати ефективну підтримку хребетного стовпа на стадії його активного формування;
  • людям похилого віку слід вибирати м’які ортопедичні підстави;
  • користувачам із зайвою вагою і великим статурою до душі припадуть жорсткі матраци з наповненням з койри кокоса.

В каталозі нашого інтернет-магазину https://magdek.com.ua/matrasi/ можна знайти ортопедичні матраци від провідних фабрик за приємними цінами. Ми не співпрацюємо з посередниками і поставляємо тільки фірмову сертифіковану продукцію від надійних партнерів.

Голос Сокальщини на GoogleNews