Цікаво знати

Офіційна заява: на ремонт місцевих шкіл більше не будуть виділятися кошти з державної скарбниці

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр міністр України, пояснив подальші плани щодо виділення коштів на ремонт та інші роботи для навчальних закладів середньої освіти.

У попередньому році було відремонтовано 5 тисяч проектів, які складали навчальні заклади: дитячі садки, школи, ДЮСШ та спортивні установи. Однак за деякими оцінками якість проведених робіт не відповідають вимогам. У зв’язку з цим виникло питання: чому держава повинна виділяти місцевим навчальним закладам кошти на ремонт, якщо ремонтні роботи не відповідають сучасним нормам? У зв’язку з цим уряд вирішив провести реформу по відношенню до фінансування навчальних закладів. Такі зміни повинні позитивно вплинути на стан шкіл, дитячих садків та інших закладів.

Для початку був розроблений проект реконструкції старих шкіл, який включає не тільки термомодернізацію (пластикові вікна, утеплення стін), а комплексний підхід. Для ремонту школи необхідно не просто пофарбувати підлоги, а замінити їх на сучасні. Кожен вид реконструкції повинен відповідати трьом параметрам: доступність, сучасність, ефективність. Це також має стосуватися технічного оснащення та обладнання окремих кабінетів.

Однак для виконання даного проекту необхідні грошові кошти. Звідки їх взяти? Ось як на це питання відповів Віце-прем’єр:

«Для початку необхідно правильно спланувати, і поставити пріоритети. Так як фінанси – не найголовніше. Сконцентрувавшись на певній справі, можна буде привести в порядок хоча б деякі школи ».

Тепер проблеми місцевих громад будуть зважаться на місцевому рівні, а не в Києві. На їх підтримку і фінансування не варто сподіватися. З 2019 року фінансування ремонтних робіт по всій Україні буде повністю зупинено.

Для капітального ремонту навчальних закладів кошти повинні будуть виділятися з місцевого бюджету. Однак проекти для будівництва і реконструкції можна буде відправляти на розгляд до Фонду регіонального розвитку, яких знаходиться в Києві.

Також Міністерство освіти прагне якнайшвидше розробити проект по структуризації освітньої мережі, яка вже працює в медичній сфері та в центрах для надання адміністративних послуг.

За словами Віце-прем’єра, не кожна громада має потребу в школі для старших класів. Їх можна об’єднати і створити кілька класів з такими напрямами: гуманітарія, технічний, природний.

Голос Сокальщини на GoogleNews