Цікаво знати

Ожиріння печінки: 8 ознак, які важливо не пропустити

Від цього найпоширенішого захворювання печінки страждає кожен третій дорослий — і більшість з них навіть не підозрює про хворобу!

Ожиріння печінки — стан, коли в клітинах накопичується надлишкова кількість жиру, займаючи до 10% обсягу всього органу — це основна причина розвитку хронічних захворювань печінки. Найпоширеніша причина накопичення зайвого «печінкового» жиру — зловживання алкоголем, але в останні десятиліття з ожирінням печінки стикаються і ті люди, які взагалі не п’ють спиртного. Це захворювання, яке може спровокувати цироз і навіть рак печінки, протікає безсимптомно і виявити його можна, тільки якщо регулярно проводити обстеження органів черевної порожнини і здавати аналізи. Ми зібрали деякі чинники, які серйозно підвищують ризик розвитку ожиріння печінки, а також деякі ранні симптоми: якщо хоча б один вам підходить, пам ” ятайте: ви в групі ризику!

Посилення апетиту

Ранній симптом, за яким можна визначити розвивається захворювання — постійне відчуття голоду, а також посилилася тяга до солодкого і жирного. Якщо вчасно не звернути увагу на ці симптоми і тім більше, якщо потурати їм, накопичення жиру буде посилюватися, а захворювання — прогресувати.

Жир в області живота

Вісцеральний жир — той, який утворюється навколо внутрішніх органів — не тільки самий погановидимий, але і самий небезпечний. У людей з білі вираженим животом і об’єднання об’ємом талії, що перевищує 85 сантиметрів, більш високий ризик серцево-судинних захворювань, діабету іншого типу, а також ожиріння печінки. Якщо це ваш випадок, обов’язково перевіряйте стан цих органів хоча б раз на рік, а також обговоріть з лікарем шляхи зниження ваги.

Високий рівень холестерину

Підвищений рівень жиру в крові, тригліцериди або холестерин ЛПНЩ («поганий») — все це може бути ознакою що розвивається ожиріння печінки. Саме цей орган виробляє холестерин і викидає його в кров, відповідно, якщо в нашому раціоні занадто багато їжі, що містить насичені та транс-жири, печінка виділяє більше жиру і виробляє більше холестерину. Так що якщо цей показник у вас підвищений, особливої уваги вимагає не тільки ваше серце і судини, але і печінка.

Діагностований діабет іншого типу

Якщо у вас діагностовано діабет, регулярна здача аналізів і контроль стану печінки повинна стати одним з постійних медичних досліджень. Як показали результати дослідження, проведеного в 2016 році вченими з Каліфорнійського університету, 65% людей з діабет іншого типу також виявляють ознаки ожиріння печінки.

Високий кров’яний тиск

У пацієнтів з ожирінням печінки гіпертонія діагностується в три рази частіше, ніж у людей без цього захворювання. Так що якщо у вас гіпертонія, важливо перевіряти здоров’я печінки, а якщо діагностовано ожиріння цього органу — варто уважно стежити за кров’ яним тиском і здоров’ям серця.

Сімейна історія

Якщо у кого-небудь з найближчих родичем було ожиріння печінки, ваш персональний ризик підвищується в 13 разів! Ожиріння печінки, на жаль, відноситься до тих захворювань, які передаються у спадок».

Постійне почуття втоми

На жаль, немає ніяких фізичних симптомів, які могли б допомогти діагностувати ожиріння печінки без аналізу крові або біопсії. Але постійне відчуття втоми і слабкість — тій «червоний прапор», помітивши який, варто звернути до лікаря.

Біль у правій частині живота

Цей симптом виявляється досить пізно і, як правило, говорити про вже розвиваються ускладнення захворювання — наприклад, цирозі. У будь-якому випадку, навіть якщо біль у правій частині живота з’являються годину від години і нерегулярно, все одне варто звернути до лікаря.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.