Головна / Цікаво знати / Олег Наливайко – новообраний голова Національної спілки журналістів України

Олег Наливайко – новообраний голова Національної спілки журналістів України

На XII з’їзд Національної спілки журналістів України було обрано 259 делегатів, взяли участь 250. Львівську делегацію, в яку входили редактори районних видань Микола Іванців (Буськ), Володимир Дацко (Яворів), Петра Ткачук (Радехів), Андрій Данилець (Жидачів), Василь Сорочук (Сокаль), Ігор Берчак («Львівська пошта»), Петро Цеголко (представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Львівській області), Марія Веремчук (Львівська обласна державна телерадіокомпанія), народний депутат України Степан Курпіль, очолював голова обласної організації НСЖУ Ярослав Климович. З’їзд тривав два дні на теплоході «Генерал Ватутін», який був пришвартований біля річкового вокзалу у столиці.

Голова НСЖУ Ігор Лубченко, який 15 років очолював спілку, привітав делегатів з’їзду, підкреслив, що його звіт надрукований у журналі «Журналіст», який отримали всі первинні організації у березні, й проблемних питань у журналістів чимало.

Виступаючі говорили, що для журналістів основним є нести слово правди людям. А народний депутат, секретар НСЖУ Степан Курпіль запропонував на базі спілки створити потужну профспілкову організацію. «Голови регіональних організацій могли б виконувати обов’язки керівників профспілкових осередків. Час багатотисячних журналістських профспілок настав», – наголосив він.

На посаду голови НСЖУ було висунуто три кандидатури – колишнього президента НРКУ Віктора Набруска, секретаря НСЖУ Олега Наливайка та керівника Одеської обласної організації Юрія Работіна.

Вибори відбулись у два тури. Головою Національної спілки журналістів України обрано львів”янина Олега Наливайка – президента інформаційного агентства УНІАН і секретаря НСЖУ, котрий працював кореспондентом у газетах «Молода Галичина», «Молодь України», вів передачу на ТЕТ. Завідував зв’язками з пресою в офісі віцепрем’єрміністра економіки, керував Держтелерадіо, очолював корпорацію «Інформаційні системи України», був генеральним директором холдингу «Главред-медіа».

Новообраний голова подякував за високу довіру, підкреслив, що Спілка зосередиться на чотирьох ключових моментах. Перший – це консолідація журналістської спільноти (організацій, які займаються захистом свободи слова). Всі вони повинні об”єднатися на базі єдиної платформи. Другий напрям – створення при НСЖУ сильної юридичної служби. Щоб будьяка обласна чи районна газета, яка потерпає від свавілля, повинна знати, що колектив чи редактор можуть звернутися до Спілки й отримати кваліфіковану допомогу. Можливий й виїзд медіаюриста в конкретний регіон. Потретє, завдання економізації роботи Спілки через журналістський фонд. Й, почетверте, організаційний момент: у НСЖУ є чимало випадкових людей, які отримали членські квитки заради дозволу на зброю, візу чи щось інше. Це потрібно припинити й позбавитися тих членів, які дискредитують Спілку.

На з”їзді не дійшли згоди щодо внесення змін до Статуту, вирішили це питання обговорити спочатку в первинних журналістських організаціях, а потім, можливо, й на позачерговому форумі.

Василь СОРОЧУК, делегат XII з’їзду Національної спілки журналістів України.

 

На фото: делегати з”їзду від Львівщини з новообраним головою НСЖУ Олегом Наливайком (в центрі).
НЕСТИ СЛОВО ПРАВДИ ЛЮДЯМ…              

Загрузка...

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!