Цікаво знати

Олімпійські ігри – в школі

«Школа – струнко, рівняння на середину! Право внести олімпійський прапор надається чемпіонам області…», – виголосила ведуча спортивного свята, яке відбувалось у стінах Сокальського НВК «ЗШ I-III ст. №4 – ліцей». Учні стояли струнко, прапороносці пронесли біля них олімпійське знамено, а потім запалили символічний олімпійський факел, який представники класів передавали один одному, бо спорт – це не лише змагання, а й дружба.

Мабуть, неспроста саме у четвертій школі відбувалися шкільні олімпійські ігри, які знімали на відео бо саме цей навчальний заклад у 2013 році нагороджений відзнакою Олімпійського комітету України за збереження олімпійської спадщини. Але тут шанують не лише минуле, а й дбають про майбутнє підростаюче покоління. Насамперед, про його здоров`я, бо в здоровому тілі – і дух здоровий.

У шкільних олімпійських іграх взяли участь діти всієї школи: від першокласників до одинадцятикласників. Учні молодших класів змагалися у конкурсі малюнка на спортивну тематику, ознайомилися з експозицією музею «Спортивна слава Сокальщини». А між четвертокласниками відбулася естафета. Cтаршокласники – учасники конкурсу газет на олімпійську тематику, вікторини «Знавці олімпійського спорту» і шкільних олімпійських ігор. Під час урочистого відкриття школярів щиро вітали представники дирекції школи, відділу освіти Сокальської РДА, гості.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Дмитрук:

– Дорогі діти! Сьогодні у школі в нас визначна подія. Ми започатковуємо у цьому навчальному році нову традицію – шкільні олімпійські ігри, де наші юні спортсмени будуть примножувати спортивну славу нашого навчального закладу, міста, району, області, держави. Сьогодні олімпійський прапор виносили чемпіони області, і дуже сподіваюся, що вони й надалі примножуватимуть славу України. Маю надію, що прийде такий час, коли наша держава буде господинею проведення Олімпійських ігор. І на цій олімпіаді засяють нові імена, серед яких будуть і учні нашої школи. Бажаю вам успіхів у змаганнях, навчанні, щоб ви завжди були сильними, здоровими і розумними.

Методист відділу освіти Сокальськoї РДА Євген Борнак:

– Мені приємно відзначити, що четверта школа є провідним навчальним закладом у спортивно-оздоровчому напрямі не лише району. Також є єдиною школою в районі, яка включена у Всеукраїнську мережу олімпійської освіти. Дорогі діти, бажаю вам високих результатів, щоб ви зуміли продемонструвати свої знання, вміння, здобуті як на уроках фізкультури, так і в гуртках, секціях. І щоб сьогоднішнє свято залишило у вас лише приємні спогади.

Дворазовий чемпіон світу, почесний громадянин Сокаля Володимир Конопльов:

– Я не був безпосередньо учасником Олімпійських ігор. Але певне відношення до них маю. З нагоди століття сучасних Олімпійських ігор, брав участь у кубкові ветеранів, який проходив на стадіоні в Афінах, саме на цій біговій доріжці олімпійської траси, де зародився марафон. Я біг по тих місцях, де колись пробігав грецький воїн і бігун Фіддіпід, котрий, добігши до Афін, сповістив: «Радійте, афіняни, ми перемогли». То було невимовне відчуття – побувати у цих місцях! Бажаю і вам досягнути олімпійських вершин.

Вчитель фізкультури Сокальського НВК «ЗШ I-III ст. №4 – ліцей» Ігор Петришак:

– Володимир Андрійович ще мало розказав про себе. Він нагороджений дипломом Президента МОК Хуана Антоніо Самаранча. Цю почесну і заслужену нагороду Володимир Конопльов подарував нашому музею «Спортивної слави», хто має бажання, може подивитися. Там є дуже багато фотографій, подарунків, які варті уваги.

Далі виголосили клятви: учасників спортивних олімпійських ігор і суддів.

Опісля ініціатор цього спортивного заходу, вчитель-методист Ігор Петришак, разом зі своїм колегою, старшим вчителем фізичної культури Миколою Ковальчуком розпочали шкільні олімпійські ігри. На жаль, погода не сприяла тому, щоб легкоатлетичні змагання відбувалися на стадіоні, але юні спортсмени завзято змагалися в двох спортивних залах. А згодом між класами відбулися поєдинки з баскетболу і футболу. Перемогли кращі. Отже, за результатами олімпійського тижня переможцями стали спортсмени 5-Б, 6-Б, 9-А, 11-Б класів. Учням, які зайняли призові місця, на шкільній лінійці нагороди вручив дворазовий чемпіон світу з бігу на 100 км Володимир Конопльов.

На спортивній сторінці сайту четвертої школи написані слова видатного педагога Василя Сухомлинського: «Спорт стає засобом виховання тоді, коли він – улюблене заняття кожного». І це не просто слова. У Сокальському НВК «ЗШ I-III ст. №4 – ліцей» спорт справді є улюбленим заняттям кожного учня.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.