Цікаво знати

Оплата праці у 2020 році – що потрібно знати

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», мінімальна заробітна плата у 2020 році становитиме:

у місячному розмірі: з 1 січня — 4723 гривні;

у погодинному розмірі: з 1 січня — 28,31 гривні.

Нагадуємо, мінімальна заробітна плата в 2019 році в місячному розмірі становить 4173 гривні. Отже у наступному році мінімальна зарплата  підвищиться на 550 гривень.

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати, тобто не менш ніж 4723 грн у 2020 році (ч. 1 ст. 31Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.

Водночас, якщо працівнику, який виконав місячну норму праці, нарахували зарплату в меншому розмірі, роботодавець проводить доплату до її рівня, яку виплачує разом із зарплатою.

Зважайте й на те, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто у 2020 році — 2102 грн (ч. 6 ст. 6 Закону про оплату праці).

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю, у разі застосування погодинної оплати праці.

Управління соціального захисту

населення Сокальської РДА

315493924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.