Що таке хостинг, знає практично кожен перший користувач Internet. Але от коли мова заходить про таке поняття, як віртуальний сервер або VPS, багато власників сайтів починають плутатися в поняттях, наділяючи цю хостінговую послугу невластивими їй характеристиками.
Що таке віртуальний виділений сервер?
Віртуальний виділений сервер або VPS є серверним простором, розміщеному на фізичному сервері, який вам запропонує компанія Friend hosting. На сайті https://friendhosting.net/ ви знайдете більш детальну інформацію про пропозиції компанії. Також ви можете скористатися можливістю он-лайн консультації. На одному фізичному сервері може перебувати відразу декілька проектів різних власників, які жодним чином не будуть заважати роботі один одного.
Позитивні і негативні сторони послуги
За його користувачів, VPS є одним з найбільш вигідних варіантів хостінговогопредложенія, оскільки зміг вдало поєднати в собі доступну вартість і високу якість наданих послуг. Досягти такого високого рівня популярності хостингу VPS дозволили наступні переваги:
– наявність повноцінного доступу root, завдяки якому власник зможе вносити масштабні настройки в роботу сайту;
– отримання в розпорядження незалежного від сусідів IP;
– відсутність строгих обмежень за основними показниками;
– наявність можливості здійснення повномасштабного управління вмістом файлів (видалення, корекція);
– гарантія збереження даних навіть у разі крайніх обставин (переїзд на інший хостинг, хакерська атака, вихід з ладу обладнання провайдера).
Єдиним мінусом, яким володіє оренда віртуального сервера, є висока вартість послуги. Але, знову-таки, на думку власників сайтів послуга коштує зайвих витрат, оскільки відкриває перед користувачами широкі горизонти можливостей.
Чи існують відмінності між віртуальним хостингом і VPS?
Так, існують! І перш за все полягають у вартості послуг і спектрі можливостей. Дешевий віртуальний хостинг надасть клієнтові не настільки широкі можливості і суттєво обмежить його активність. Але, при наявності відвідуваних сайту зі скромними запитами такого рівня буде цілком достатньо.
Що стосується VPS – навіть дешевий варіант не звузить функціоналу, забезпечивши користувача солідним набором функцій, можливостей і відсутністю строгих лімітів за базовими показниками.
Види VPS (Linux, Windows), технології (OpenVZ, Xen)
Якщо Ваш сайт створений не на базі Microsoft.NET, можете сміливо вибирати недорогий Linux. Якщо ж основою для створення проекту послужила саме така база – робіть вибір виключно в користь Windows.
При бажанні зберегти конфіденційність даних користувачеві краще вибрати OpenVZ. У тому випадку, якщо наявність у провайдера доступу до розміщеної на сайті інформації Вас не бентежить – можна вибирати Xen.
Вибираючи VPS, пам’ятайте, що далеко не кожне речення провайдера буде вигідним саме для Вас. Тому в процесі пошуку не забувайте зіставляти потреби проекту і надані можливості.