Цікаво знати

Особливості оформлення громадянства в Італії для українців

Італія – ​​одна з найпопулярніших країн для імміграції, починаючи з 80-90-х рр. минулого століття. Підвищення загального рівня освіти населення, якості життя, політична лояльність до біженців, затребуваність іноземної робочої сили створюють сприятливі умови для тимчасового проживання, заробітку, переїзду на постійне місце проживання.

Для деяких іммігрантів актуальним є питання отримання італійського громадянства. Це непростий бюрократичний процес, який вимагає точності, проходження регламентам, суворого дотриманням термінів подачі документів. Реалізувати процедуру самостійно складно, тому експерти рекомендують користуватися професійними консультаціями, супроводом фахівців.

Умови для отримання статусу

Норми для імміграції жителів країн, що не входять до Євросоюзу, осіб без громадянства прописані в особливому Законодавчих постанові, його Регламенті. Перебування на території держави без спеціального дозволу (віза, посвідка на проживання) карається штрафами, кримінальною відповідальністю, адміністративним видворенням. Громадянство країни ґрунтується на принципі наслідування – його одержувачем вважається син, дочка італійського батька або матері.

Іноземці можуть претендувати на нього тільки при наявності деяких причин:

  • Шлюб з громадянином держави (обов’язкова умова – це законне перебування на території країни як мінімум 6 місяців після реєстрації відносин, 3 роки, якщо претендент проживає за кордоном).
  • Натуралізація або офіційне проживання в країні не менше 10 років (3 – для синів, онуків у другому поколінні, 4 – для громадян Євросоюзу, 5 – для політичних біженців, осіб без громадянства, усиновлених дітей, тих, хто знаходиться на службі у італійської держави) на території будь-якої комуни країни.
  • Возз’єднання з сім’єю.
  • Законні пільги.

Для українців перспективи отримати громадянство Італії не поступаються шансам претендентів з країн Євросоюзу. Головне, дотримуватися вимог процедури, правильно, вчасно оформляти документи і подавати їх до відповідних інстанцій. Надати професійну допомогу можуть спеціалізовані бюро перекладів, які знають все практичні тонкощі процесу, вимоги законодавства і допоможуть уникнути помилок в паперах.

Процедура оформлення громадянства Італії для українців

Запит на отримання громадянства подають в префектуру за місцем проживання. На заповненому формулярі обов’язково повинна бути гербова марка. Крім цього, необхідно підготувати пакет документів (він відрізняється в залежності від підстави):

  • витяг з свідоцтва про народження;
  • декларація про доходи за останні 3 роки;
  • довідка про відсутність судимості з рідної країни;
  • довідка про місце народження;
  • довідка про склад сім’ї.

Папери повинні бути переведені, завірені відповідно до вимог, зазначених у формулярі. При виявленні неточностей, помилок оформлення префектура повертає їх для виправлення.

Якщо не зробити це вчасно, заяву буде відхилено. Рішення за запитом може прийматися до 730 днів. При позитивному результаті починають підготовку постанови про присвоєння італійського громадянства. Після закінчення процесу префектура повідомить заявника про підписання декрету Міністром внутрішніх справ. Обов’язкова вимога – прийняття присяги в Муніципалітеті за місцем проживання (на наступний день претендент стає правомочним громадянином країни). Статус не зобов’язує людину відмовлятися від громадянства рідної країни.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.