Головна / Цікаво знати / Особливості покришок з тринадцятим діаметром

Особливості покришок з тринадцятим діаметром

Правильно вибрати автомобільні шини – завдання кожного водія. Типорозміри гуми придумали не дарма. Що буде, якщо на машину, розраховану на параметр R13, поставити автопокришку на розмір більше? Колесо почне чіплятися за металеві стійки і буде швидше зношуватися. Тому під час покупки слід з особливою увагою поставитися до питання вибору шини.

Особливості типорозміру

Щоб правильно підібрати гуму, необхідно звертати увагу на її основні параметри. Числа і буквені позначення в маркуванні повідомляють про наступне:

  • 155 – ширина профілю автогуми, вимірюється в міліметрах;
  • 70 – співвідношення висоти шини до її ширини, визначається у відсотках (в народі показник називається профілем);
  • R – вказує на радіальний тип конструкції;
  • 13 – визначає посадковий діаметр і вимірюється в дюймах.

В інструкції по використанню машини (ще такий документ називають мануалом) завжди вказується, які параметри повинні бути у автогуми. Багато виробників можуть вписувати два типорозміру, рідше – три.

Посадковий діаметр покришки найчастіше супроводжується символом R. Існує також діагональний тип будови, який позначається буквою D. Такі автопокришки знімаються з виробництва через меншу ефективність.

Особливості автогуми R13

Посадковий діаметр, який має 13 дюймів, знайомий кожному власникові машини радянського виробництва. Навіть в наш час більшість автомобілів ВАЗ комплектуються шинами з таким типорозміром. Крім вітчизняних моделей, покришки R13 підходять для малогабаритних транспортних засобів іноземного виробництва. До таких машин відносяться Hyundai Prime, Subaru Justy, Ford Ikon, Daewoo Lanos, Honda Domani і ін.

Підібрати покришки з тринадцятим діаметром не складе труднощів, так як сучасні виробники пропонують великий вибір гуми відповідного типорозміру. До таких брендам відносяться:

  • Hankook;
  • GoodYear;
  • Michelin;
  • Kumho;
  • Nokian;
  • Pirelli та ін.

А щоб купити шини вигідно, слід звернутися в інтернет-магазин «Лестер». В асортименті представлений великий вибір покришок від надійних брендів. При необхідності менеджери нададуть грамотну консультацію та допоможуть зробити правильний вибір автогуми.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!