Головна / Цікаво знати / Особливості слухової реабілітації дітей

Особливості слухової реабілітації дітей

Проблеми слуху у дітей, особливо вроджені – досить серйозна недуга. Він може стати складним перешкодою на шляху до формування мовних навичок і повноцінному розвитку. Тому в реабілітації слуху у малюків варто ставитися з підвищеною увагою. Перш за все, варто приготуватися до того, що міняти слухові апарати доведеться часто – у міру дорослішання дитини. Та й підбір цих пристрій зажадає від фахівця максимального професіоналізму і досвіду. В силу цих причин краще звертатися в надійні медичні установи. Наприклад, центр «Беттертон», що надає послуги реабілітації слуху пацієнтам різних вікових груп.

Чому важливо почати слухопротезування якомога раніше?

У більшості випадків у дітей з вродженою чи набутою в ранньому віці приглухуватістю втрата слуху є незворотною. І цей факт необхідно прийняти, щоб рухатися далі. Однак це зовсім не означає, що варто впадати у відчай і опускати руки, пророкуючи дитині життя в світі тиші. Адже сучасні слухові апарати, розраховані на дітей зі зниженим слухом, дозволяють їм повноцінно розвиватися і формувати мова. Вони забезпечують якісне природне звучання і комфортне сприйняття звуків.

Ми живемо в 21-му столітті і успішно навчилися долати перешкоди. Тому поганий слух у дитини – чисто фізична особливість, яка легко компенсується. За допомогою слухових апаратів нового покоління він зможе розвиватися на одному рівні з однолітками і оволодіти навичками усного мовлення. Єдина умова – не затягувати зі слуховий реабілітацією.

Як тільки у малюка діагностовано приглухуватість, потрібно відразу ж замовляти слуховий апарат. Зволікання хоч на день надалі обертається втраченими роками повноцінного життя. Адже формування мовних навичок відбувається в період з 9 місяців до 4 років. Це означає, що при вродженої приглухуватості слуховий апарат повинен бути підібраний не пізніше, ніж на 9 місяці життя малюка.

Що буде, якщо знехтувати цією рекомендацією? Слух і розвиток інтелекту знаходяться в тісному взаємозв’язку. Якщо ж дитина не отримує звукової інформації, слухові і мовні центри мозку атрофуються. Розвиток розумових здібностей теж сповільнюється. Але вирішити цю проблему дуже легко – потрібно просто дати дитині можливість чути – і він буде розвиватися повноцінно. Адже за інтелектуальними здібностями слабочуючі діти не поступаються здоровим, вони починають відставати вже потім, коли недоотримують звукову навантаження.

Дуже важливо, щоб дитина мала можливість чути не тільки мова, але і повний спектр звуків цього світу: шелест трави, щебет птахів, дзюрчання води. Для цього потрібно забезпечити посилення вхідного сигналу по всіх частотах, на яких зрушать поріг сприйняття. Коли дитина росте в багатоголоссі цього світу, він виростає гармонійною, щасливою, повноцінною особистістю.
Важливі умови для розвитку дитини з поганим слухом:

Якщо реабілітація слуху проведена правильно, слабочуюча дитина нічим за своїми розумовими і мовним здібностям не поступається здоровому. Так що приводом для відчаю немає – потрібно лише докласти максимум зусиль!

Особливості підбору дитячого слухового апарату

Існує ряд простих правил:

  • У ранньому віці внутрівушні і внутрішньоканальні моделі протипоказані – через постійне зростання і зміни слухового проходу. Також їх не рекомендують через небезпеку травмування вуха при заняттях спортом і активних іграх. Носити їх можна лише починаючи з 8-10 років, зі схвалення лікаря.
  • Маленьким дітям рекомендовані завушні слухові апарати – вони адаптовані під зміни форми вушної раковини і зростання слухового проходу, не заважають гігієні вуха.
  • При двосторонньому зниженні слуху у дитини бажано віддати перевагу бінауральному рішенням – два апарати допоможуть комфортно і синхронно сприймати звук, забезпечать хорошу якість звучання.
  • При виборі корпусу слухового апарату для маленьких дітей частіше зупиняються на кольорових моделях, а для дітлахів постарше – на компактних і малопомітних, тілесного кольору.

Якщо вам необхідно підібрати дитячий слуховий апарат, на допомогу прийдуть фахівці центру «Беттертон». Тут можна пройти діагностику на сучасному обладнанні, визначити ступінь приглухуватості, вибрати відповідну модель приладу за даними аудіограми. Фахівці центру виконують настройку слухових апаратів під індивідуальні особливості маленьких пацієнтів. Також клініка надає послуги підбору аксесуарів, сервісного обслуговування та ремонту апаратів, підтримки на етапі адаптації.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!