Головна / Цікаво знати / Обережно: вибухонебезпечні предмети!

Обережно: вибухонебезпечні предмети!

Минуло 70 років з часів Другої світової війни. Але й досі українська земля зберігає в собі вибухонебезпечні предмети: бомби, міни, гранати, патрони. Під час земляних робіт будьте пильними та обачними, адже вибухонебезпечні предмети можуть бути всюди  на полях та городах, у лісах та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Особливо пильнуйте за дітьми, попереджайте їх про небезпеку, яку має звичайний, на перший погляд, шматок заржавілого металу.

Що треба пам'ятати? Знайшовши вибухонебезпечний предмет, не зачіпайте його і тим більше  не намагайтеся розібрати; негайно повідомте про знахідку в найближче відділення міліції, у військкомат, органи місцевого самоврядування, підрозділ Державної служби з надзвичайних ситуацій на номер "101".

Дії дорослих: позначити місце знахідки небезпечних предметів; виставити тимчасову охорону; попередити присутніх про загрозу життю; негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію, службу порятунку про знахідку; до прибуття працівників міліції не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

Дії дітей: визначити місце знахідки; не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому; про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослим (у школу, міліцію, найближчу установу); не розпалювати багаття поблизу знахідки; запам'ятати дорогу до того місця, де знайдено вибухонебезпечний предмет і поставити пам'ятну віху.

Пам'ятайте, що правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі!

Андрій ГНІДЕЦЬ, провідний фахівець Сокальського РС ГУ ДСНС у Львівській області.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!