Головна / Цікаво знати / Щодо попередження насильства в сім’ї

Щодо попередження насильства в сім’ї

Проведеною прокуратурою району перевіркою додержання вимог чинного законодавства щодо попередження насильства в сім’ї в Сокальському РВ ГУ МВС України у Львівській області виявлено низку порушень закону.

Так, відповідальність за вчинення насильства в сім’ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, передбачена ст. 173-2 купап, максимальна санкція якої передбачає адміністративний арешт на термін до 15 діб.

Встановлено, що працівниками Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області здійснюється неналежна профілактична робота у вказаному напрямі роботи, про що свідчить вчинення впродовж дванадцяти місяців 2012 року та п’яти – поточного, повторно 41 адміністративного правопорушення, передбаченого вказаною статтею купап.

Зокрема, встановлено, що в порушення вимог закону, райвідділом міліції не вживаються належні заходи щодо своєчасного інформування відповідних служб про отримання заяв та повідомлень про насильство в сім’ї, що призводить до того, що останні не в усіх випадках володіють необхідною інформацією, відповідно з такими сім’ями не проводиться робота щодо попередження в подальшому вчинення насильства в сім’ї. Не у всіх випадках вносяться офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, захисні приписи, правопорушники не скеровуються для проходження корекційної програми до кризового центру, не ведеться належний профілактичний облік осіб вказаної категорії.

На усунення виявлених порушень у Сокальський райвідділ міліції внесено подання, яке задоволено, до відповідальності притягнено винних осіб.

Ярослав ГАРАСИМЧУК,
старший прокурор прокуратури Сокальського району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!