Цікаво знати

Щодо попередження насильства в сім’ї

Прокуратурою району перевірено додержання Сокальським райвідділом міліції вимог чинного законодавства щодо попередження насильства в сім’ї, за результатами якої виявлено низку порушень закону.

Зокрема встановлено, що райвідділом міліції здійснюється неналежна профілактична робота на вказаному напрямі роботи, не завжди своєчасно інформуються відповідні служби щодо отримання заяв та повідомлень про насильство в сім’ї, відповідно з правопорушниками не проводиться необхідна профілактична робота, не у всіх випадках вносяться офіційні попередження про неприпустимість вчинення такого насильства, а у випадку внесення останні носять формальний характер. Профілактичні справи підоблікових осіб вказаної категорії ведуться неналежним чином. У більшості випадків захисні приписи вносяться несвоєчасно, з порушенням вимог закону, відсутній контроль за їх виконанням.

Як наслідок, впродовж 2013 року у 24 сім’ях району повторно вчинено насильство. На усунення виявлених порушень в Сокальський райвідділ міліції внесено подання з вимогою притягнення до дисциплінарної відповідальності винних службових осіб.

Водночас, відповідальність за вчинення насильства в сім’ї, тобто умисного вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, передбачена ст. 173-2 КУпАП, максимальна санкція якої передбачає адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Тому, у випадку вчинення насильства в сім'ї в будь якому з перелічених вище проявів потерпіла особа має право звернутись в органи міліції із заявою про притягнення правопорушника до відповідальності.

Ярослав ГАРАСИМЧУК,
старший прокурор прокуратури району.

Голос Сокальщини на GoogleNews