Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

Отит – одне з найпоширеніших ЛОР-захворювань. Що це за хвороба? Які перші ознаки отиту і коли звертатися до лікаря?

Отит – запальне захворювання вуха. Він може зустрічатися в будь-якому віці, однак найчастіше цим захворюванням вуха страждають діти. При будь-яких інфекціях дихальних шляхів існує небезпека розвитку отиту. Найбільш поширена форма запалення вуха – це середній отит, який діагностується у 80% дітей до трьох років.

Анатомія вуха

Зовнішня частина слухового апарату представлена ​​вушної раковиною, слуховим проходом, який закінчується барабанною перетинкою. Позаду неї розташовується порожнину середнього вуха, сполучена через євстахієву (слухову) трубу з носоглоткою. Саме з цієї анатомічної особливістю пов’язана небезпека розвитку отиту при інфекційних захворюваннях носоглотки.

Порожнина середнього вуха називають барабанною. Тут перебувають слухові кісточки – ковадло, молоточок, стремечко. Основна їхня функція – передача звукових коливань із зовнішнього у внутрішнє вухо. Далі слід найбільш складний за функцією і будовою відділ органу слуху – внутрішнє вухо.

Через свою хитромудру форму його назвали лабіринтом. Складається кістковий лабіринт з передодня, равлики, а також півколових каналів. Внутрішнє вухо у відповіді за рівновагу, сприйняття звукових коливань, перетворення їх в нервові імпульси, які передаються в слуховий центр. Таким чином, в залежності від місця інфекційного процесу, отит може бути зовнішнім, внутрішнім і середнім.

Чому виникає отит?

Інфекційні захворювання вуха частіше виникають як ускладнення запальних процесів дихальних шляхів (ГРВІ, ангіна, гайморит та інші).

Найбільш часто отит розвивається у дітей, що пов’язано з віковими анатомічними особливостями. На відміну від дорослої людини, у дитини слухова труба, що з’єднує вухо з носоглоткою, набагато ширше і коротше, барабанна перетинка товщі. Епітелій, що вистилає середній відділ вуха, не сформований остаточно, тому не виконує повністю свою захисну функцію. Це забезпечує сприятливі умови для проникнення хвороботворних мікроорганізмів.

Розвитку запалення вуха у дорослих і дітей сприяють:

Перші ознаки отиту

Зазвичай отит починається виникненням постійної ниючий біль у вусі.

Як правило, хворобливі відчуття наростають до вечора, можуть супроводжуватися слабкістю, головним болем, помірним підвищенням температури. Також до перших ознаках отиту можна віднести так звані «стріляючі» болі в вусі.

Якщо отит не лікувати, можуть з’являтися виділення з вуха. Ознаки отиту залежать від розташування запального процесу. Зовнішній отит проявляється такими симптомами:

Симптоми середнього отиту:

Симптоми внутрішнього отиту (лабірінтіта):

Основні небезпеки отиту

Без своєчасної діагностики та лікування отит може давати важкі ускладнення:

Коли звертатися до лікаря

У разі прояву будь-яких ознак захворювання вуха слід звернутися до лікаря, який зможе визначити проблему і призначити лікування. Не слід займатися самолікуванням – це призводить до хронізації запального процесу. Більш детально вам про це розкажуть в лікарні Лоріка, звернутися до якої ви можете через сайт https://lorika.com.ua/lor-zabolevanija/otit. Ознаки прогресування або ускладнень отиту, при яких необхідно негайно звернутися до ЛОРа:

Exit mobile version