Цікаво знати

Паракорд і його застосування

Паракорд – неймовірно цінне пристосування для мандрівників. Неважливо, готуєтеся ви до походу на кілька днів або запасаєтеся спорядженням на випадок грандіозного “зомбі-апокаліпсису” – шнур, ремінь, браслет або інші вироби з паракорду буде дуже, ну дуже корисний в будь-якому випадку.

І перед тим, як ми детально розберемо основні способи застосування паракорду в екстремальних ситуаціях, давайте освіжимо в пам’яті, що це за матеріал.

Секрет міцності, еластичності і легкої ваги паракорду полягає в самій структурі шнура. Шнур – це нитки з нейлону, переплетені між собою певним способом. Спершу дві нейлонові нитки вкручуються між собою. Потім сім таких скручених пар переплітаються разом. Вся ця “коса” потрапляє в тонку нейлонову оболонку, яка в свою чергу складається з десятків ниток. Таким чином, шнур з паркорду – це сотні ниток найміцнішого матеріалу, міцно сплетенні між собою.

Як же можна використовувати паракорд при виживанні?

Мабуть, такого найбільш корисного пристосування серед вашого спорядження більше не знайдеться, як не старайтеся. Способів використовувати паракорд для військового або мандрівника існує маса. Розглянемо основні:

Організація укриття

Як ми вже писали вище, якщо ви розкриєте шнур з паракорду і видалите оболонку, у вашому розпорядженні опиняться сім міцних тонких нейлонових ниток. Ви можете використовувати їх не тільки як спосіб зміцнити намет, прив’язати тент, а й пов’язати за їх допомоги гілки і уламки чогось, що може служити укриттям.

Також шнур з паракорду незамінний, якщо потрібно щось зашити, полагодити, підв’язати у зламаному наметі. За його допомоги можливо прив’язати до дерева гамак.

Захист від тварин

Дикі тварини представляють серйозну небезпеку, особливо під час ночівлі. У цьому питанні паракорд може значно посприяти забезпеченню вашої безпеки:

  • По-перше, за його допомоги можна підв’язати рюкзак з їстівними припасами високо над землею – тоді запас їжі не приверне небажаних гостей до вашого табору.

  • По-друге, за допомогою натягнутих по периметру навколо табору шнурів паракорду і будь-яких дзвінких металевих предметів можна дізнатися про наближення звіра до табору заздалегідь.

Підйоми і спуски

Мотузка з паракорду може витримувати велику вагу і сильну напругу. Його використовують альпіністи при сходженні на висоту, з нього можна зробити сходи або просто обмотати їм щось.

Видобуток вогню

Деякі промислові браслети з паракорду мають кресало в застібці. З його допомогою дуже просто можна добути вогонь, не маючи при собі сірників.

Перенесення речей

З шнура можна сплести сітку для речей, якщо з вашим рюкзаком щось трапилося або з якихось причин додалося спорядження. Також паракорд хороший, щоб перев’язати рюкзак, щоб трохи стиснути його вміст і зменшити обсяг.

До речі, на шнурі з паракорду зручно сушити мокрі речі.

Надання першої допомоги

За допомогою паракорду можна змайструвати перев’язку для зламаної руки або носилки з гілок і дошок для важко пораненої людини. Тонкі нитки паракорду, що знаходяться всередині шнура, можна накласти на рану в якості швів. Ними навіть можна скористатися в цілях особистої гігієни порожнини рота, якщо у вас немає зубної нитки. Шнурки також можуть бути успішно використані в якості джгута для зупинки кровотечі.

Чохли та обплетення

З паракорду можливо зробити чохол для ножа або будь-якої іншої зброї – так вона довше збережеться, та й в дорозі не буде представляти для вас небезпеку. Також за допомогою паракорду можна обплести рукоятку ножа, сокири або будь-якого іншого інструменту, щоб він зручніше лежав в руці.

Полювання та рибальство

Встановіть петлі, до яких може потрапити дрібний звір або використовуйте тонкі нейлонові нитки замість волосіні для ловлі риби. Не забувайте, що з паракорду можна зв’язати міцну сітку.

Тому потрібно завжди мати кілька метрів паракорду для виживання в будь якій ситуації. Один з кращих магазинів, де можна придбати браслет з паракорду – це інтернет-магазин «Клямра».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.