Головна / Цікаво знати / Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці, – Андрій Ільєнко

Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці, – Андрій Ільєнко

У неділю, 4 березня, львів’яни вийшли на смолоскипну ходу під гаслом «Львів – не для польських панів!», зовсім не бажаючи заявити, що тут не можуть проживати поляки. Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив народний депутат України Андрій Іллєнко, передає ІА Вголос.

«2 роки тому я не міг подумати, що у Львові виникне реальна нагальна потреба в громади вийти на вулиці із заявою про те, що Львів – українське місто. На жаль, деякі польські політики своєю діяльністю змушують сьогодні нагадувати про це. Ми ж не розповідаємо їм, що Перемишль – це українське місто, не кажемо, що нам подобаються ще якісь нинішні їхні території. А вони у цей час свої кораблі називають «Львів» та «Вільно» (польський варіант назви Вільнюса), оголошують закони, у яких українських героїв прирівнюють до нацистів та комуністів і цим фактично унеможливлюють будь-який діалог», – зазначив Іллєнко.

За словами нардепа, нинішня українська влада не спроможна адекватно реагувати на антиукраїнські випади сусідів, адже «добре вміє тільки на коліна перед сусідами ставати». Зважаючи на це, наголошує Іллєнко, люди змушені самі нагадувати, що Львів – це Україна!

Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці, – Андрій Ільєнко

«Українці ніколи не робили і не роблять поляків ворогами. Стосунки ускладнює якраз нинішня польська влада. Не Україна прийняла такий закон (про Інститут національної пам’яті, – ред.), не Україна оголошує польські міста своїми, не в Україні малюють карти, де половина Польщі – це Україна і тому подібне. На жаль, це роблять у Польщі. Але терпіти таке безкінечно – не можливо», – додав націоналіст.

Разом з тим, заявив Андрій Іллєнко, тези про те, що смолоскипні марші зумовлюють страх у суспільства – безпідставні:

«Я не бачу жодної проблеми у смолоскипному марші. Звичайно, у кожного свої асоціації. У мене, наприклад, це Олімпійські ігри і статуя Свободи в Нью-Йорку (теж зі смолоскипом). Врешті, це просто красиво і привертає увагу.  Хтось асоціює це з нацизмом… Але погляньте на сучасну німецьку армію. Вони повністю порвали з нацизмом, але досі організовують церемонії, на яких використовують смолоскипи».

Також нардеп наголосив на тому, що з українських націоналістів постійно намагаються витворити шовіністів, безпідставно приписуючи їм чужі злочини.

«Нещодавній напад на угорське товариство в Ужгороді організували якість проросійські поляки. А тінь відразу кидали на українських націоналістів. Та і «Свободу» завжди малюють антипольською шовіністичною партією. Але коли ми вперше реально прийшли до влади у Львові, коли мали більшість у міській раді, ми вперше за всі роки незалежності дали Польщі можливість відкрити у Львові свій Польський дім. Цього, наголошу, не зробили ліберали, які всі роки перед цим були біля керма. Українські націоналісти завжди готові до конструктиву. А настане він, на мою думку, тоді, коли з того боку кордону будуть розуміти, що тут не бариги при владі, а патріоти, які люблять свою країну, з якими не можна говорити так, як із теперішньою українською владою», – зазначив Іллєнко.

Патріоти лишень нагадали, що Місто Лева – українське місто і тут ніколи не пануватимуть чужинці, – Андрій Ільєнко

Нагадаємо, що 4 березня близько 1,5 тисячі націоналістів пройшли урочистою ходою Львовом. Марш приурочили 68-ій річниці з дня героїчної загибелі головного командира УПА в нерівному бою проти окупантів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!