Цікаво знати

Педалі для велосипеда: як вибрати ідеальний варіант?

Підбір педалей для велосипеда – справа не проста, адже існує сотні їх модифікацій, починаючи від самих простеньких до продуманих спортивних моделей. При виборі орієнтуйтеся на ваш стиль катання і умови, в яких ви плануєте використовувати велосипед.

Залежно від цього виділяють кілька типів велопедалей:

Прогулянкові – найпоширеніший варіант. Їх встановлюють на велосипеди середнього цінового сегмента. Дешеві зразки виготовлені з пластику, вони ненадійні і швидко ламаються. Педалі міцніше виконують з алюмінієвих сплавів, вони досить легкі, міцні і прослужать помірного велолюбителів багато років.

На прогулянкових велопедалях можна кататися без спеціального взуття, тому це відмінний вибір для міських велосипедів.

Щоб запобігти зісковзування ноги з педалі, їх поверхня має гумове покриття. Цього цілком достатньо, щоб покататися по міських вулицях до роботи або магазину або влаштувати невелику веловилазку в парк.

Шиповані педалі для велосипеда або “топталки” оснащені спеціальними шипами для кращого зчеплення з взуттям. Відмінний варіант для тих, хто любить кататися по бездоріжжю, бруду, пухкому грунту, гірської і пересіченій місцевості. По суті, це ті ж плоскі педалі, але набагато міцніше і стійкіше, оскільки на них встановлені надійні підшипники.

Тукліпси – педалі з особливими ремінцями, в які встегіваются ноги велосипедиста. Оскільки в тукліпси працюють обидві ноги (одна натискає на педаль вниз, а інша підтягує педаль вгору), вони дозволяють підвищити ККД і заощадити сили спортсмена. Такі педалі для велосипеда затребувані в велотуризмі і далеких подорожах по пересіченій місцевості. Але у тукліпсов є один недолік – з них неможливо швидко зняти ногу при непередбаченої ситуації.

Контактні педалі – це моделі для професійного спорту. В останні роки “контакти” завойовують все більшу популярність і серед завзятих райдерів.

Вони позбавлені недоліку тукліпсов: нога швидко знімається з педалі при необхідності, але при цьому надійно фіксується на ній під час катання. Контактні педалі для велосипеда забезпечують кругове педалювання, що на 30-40% підвищує ККД райдера. Однак професійні велопедалі коштують набагато дорожче своїх аматорських аналогів, вимагають складного технічного обслуговування і спеціального взуття.

Які б ви педалі не обрали для свого велосипеда, ви точно знайдете на сторінках інтернет магазину https://freeride.com.ua/. Величезний асортимент, доступна ціна, грамотна консультація та швидка доставка зроблять покупку корисною і швидкою.

Голос Сокальщини на GoogleNews