Цікаво знати

Передні амортизатори: навіщо потрібні, як вибирати

Ефективне безпечне керування транспортним засобом можливо тільки в тому випадку, коли передня колісна база має стабільне міцне зчеплення з дорогою. Саме тому рівень керованості в умовах бездоріжжя буде в рази гірше, ніж на облаштованих трасах. Розберемося, навіщо потрібен передній амортизатор Volkswagen Polo або для іншого авто, що потрібно враховувати при виборі нової деталі.

Призначення амортизаторів

При наїзді на купину автомобільне колесо піднімається, щоб подолати опір ресор або пружин. Коли купини великі, колеса досягають такого рівня, при якому змінюється положення кузова. Перешкода закінчується, колісна частина йде вгору, потім опускається в результаті інерційного впливу (енергія стиснення пружини, сила тяжіння). Важкий кузов все ще буде прагнути вгору, через що колесо вдариться об землю, знову відскочить і опуститься.

Описаний процес займає кілька секунд часу, супроводжується помітним зниженням керованості авто. Проблема в тому, що колесо, коли воно знаходиться в повітрі, керованість, швидкість руху автомобіля ніяк не змінює. Щоб зменшити стрибучість підвіски, і використовують амортизатори. Вони чинять опір коливань, причому, чим більше буде швидкість рухів, тим вище вийде опір. За типом установки амортизатори діляться на задні і передні.

Порядок вибору і заміни передніх амортизаторів

До складу підвіски входить цілий набір елементів, які забезпечують безперешкодний рух по нерівностях. При виборі переднього амортизатора потрібно враховувати:
• його тип (картриджі, амортизатори, стійки);
• габарити;
• осьові навантаження;
• параметри жорсткості.

На різні типи підвісок встановлюються різні амортизатори. Вузли двохважелем деталі для передньої установки в заднеприводном автомобілі можна підлаштувати під двохважеля систему ТС передньопривідного типу. Розміри амортизаторів безпосередньо пов’язані з типом, ходом підвіски. При значній довжині амортизатора хід підвіски зменшиться. Це викличе прискорене зношування безпосередньо амортизатора, інших елементів підвіски. Коли довжина амортизатора недостатня, падає кліренс, страждає ступінь прохідності, знижується термін служби.

Встановити новий вузол можна своїми силами, якщо не впевнені, що впораєтеся із завданням, зверніться в сервісний центр. Великий вибір амортизаторів на різні моделі авто в Україні недорого можна знайти в інтернет-магазині «Автозапчастини».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.