Про це Голова Державної прикордонної служби України сказав в Одесі під час круглого столу з питань підвищення безпеки на морі і розвитку Морської охорони прикордонного відомства.
«Для ефективного реагування на нові виклики і загрози на морі цього року ми створили окреме Регіональне управління морської охорони», – зазначив Петро Цигикал.
Це управління, по суті є новим керівним органом, який практично забезпечуватиме організацію, аналітику, планування та впровадження відповідних рішень щодо охорони державного кордону в Чорному, Азовському морях та на річці Дунай.
«У найближчі роки ми маємо за мету забезпечити ефективну спроможність Морської охорони з захисту морської діяльності України в Азово-Чорноморському регіоні і здатність протидіяти спробам РФ порушити міжнародно-правовий режим морських просторів та комунікацій, а також економічної блокади морських та річкових портів України», – відмітив Голова Держприкордонслужби.
Він додав про постійну присутність корабельно-катерного складу Морської охорони у морі, а також адекватне реагування на агресивні та провокативні дії.
У свою чергу начальник Регіонального управління морської охорони Олег Костур відмітив, що обстановка, яка склалась у морських районах Азово-Чорноморського регіону України свідчить про подальше її ускладнення, через агресивні та протизаконні дії Російської Федерації.
Він додав, що нині Стратегією розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2020 року передбачено забезпечення розвитку Морської охорони, модернізація та оновлення її корабельно-катерного складу. Крім того, Олег Костур презентував іноземним колегам Програму розвитку Морської охорони на період 2019-2021 роки, яка охоплює широке коло напрямів діяльності – від вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності Морської охорони до оптимізації системи управління та логістики.