Цікаво знати

Писанка в дитячих долоньках

Є чудовий музей писанки в Коломиї, є і в Канаді. А на Сокальщині у селі Спасові в дошкільній установі "Сонечко" є теж свій музей писанки. Цю кімнатку власними силами відремонтували працівники дитсадка разом зі своїми рідними і вирішили там створити мінімузей. За розмірами приміщення невеличке, але яке багате неповторними писанками, якими можна милуватися годинами. Там писанок є до кольору й до вибору. Різних технік виконання. Від шедеврів  працівників дитсадка, батьків вихованців  до перших писанок, крапанок, круп`янок, виготовлених маленькими дитячими рученятами. Але ж яка там сильна аура, навіть людина в найгіршому настрої з цього маленького музею вийшла б радісною і щасливою. Це щастя дарує людям творчий колектив дитячого садка "Сонечко", яке очолює Леся Ковальчук. Саме вона перша розпочала творіння писанок. І їй це вдалося. Пані Лесі писанки вишукані, автентичні і сучасні, кожен колір підібраний зі смаком, а взір, наче намальований талановитим художником. Від кожної її писанки ллється тепло, від них не можна відірвати очей. Це витвори серця і української душі, тому вони неповторні. Писанкарством пані Леся "заразила" своїх колег. У тихий час, коли дітки сплять, або ж ввечері, вихователі, помічники вихователів, музичний керівник, кухар пишуть писанки, які не гірші від їх наставника. А пані Леся заохочує творити їх щоразу нові шедеври. Саме вона познайомила мене з цією неповторною експозицією музею. Тут є роботи, творені на перепелиних, курячих, гусячих, страусиних яйцях, а ще різні заготовки, починаючи з пінопластового яйця до мотанки. Писанки писані традиційно воском, є технікою травлення, пап`ємаше, квілінг, артишок, декупаж, різьблення, різьблення з вишиванкою, прикрашають бісером, крупами, диньками. На одному стенді писанки  шедеври Лесі Ковальчук, на іншому  писанкисимволи, далі є карта України, на якій прикріплені писанки з розписами кожного регіону. Шляхетні, з чудовою гармонією барв і неповторними розписами, писанки виховательок Оксани Ковальчук, помічника вихователя Ольги Гаврилюк, кухаря Христини Сидор. У передвеликодні дні в дитсадку організували виставку писанок, які писали діти разом з батьками. Дворічна внучка Лесі Ковальчук Єлизаветка теж разом з бабусею писальцем виводить свої перші розписи на яйці. Вихованці дитсадка разом з вихователями розмалювали крашанки різними барвами і прикрасили ним символічне писанкове дерево.

А на уроці, який провела Леся Ковальчук, діти заворожено слухали її, а вона натхненно і в той же час доступно розповідала про писанку, символіку і техніку розпису. Навіть фізхвилинка була присвячена темі писанки. А потім кожному дала видуте яйце, різнобарвні крупи, клей, пензлики, і малята почав творити свою писанку. Як же вони тішились, коли побачили свої творіння. На їх маленьких долоньках це барвисте диво вигравало веселкою кольорів.

Пані Леся і її колеги щороку творять неповторну писанкову красу, вкладаючи у свої розписи багату українську душу, свої мрії, свою любов до прадавнього українського звичаю писати писанки. Вони їх ніколи не продають, лише дарують на щастя, на добро, на здоров`я в родинах і нашій Україні.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews