Головна / Цікаво знати / Пластинчасті теплообмінники. Типи, вибір, де купити

Пластинчасті теплообмінники. Типи, вибір, де купити

Ще кілька десятиліть тому словосполучення “пластинчастий теплообмінник”, “теплообмінний апарат з пластин” у більшості людей асоціюються з промисловим виробництвом. Максимум з теплообмінником ГВП в імпортній колонці або котлі двоконтурному. Але часи змінилися і сьогодні таке обладнання активно застосовується і в побутовому опаленні, водопостачанні.

Що таке пластинчастий теплообмінник і для чого він потрібен? По суті, це прилад для обміну теплом між двома середовищами (рідина-рідина, газ-рідина) через ребристі пластини при проходженні їх у потоці. Канали приладів влаштовані таким чином, що середовища проходять по межканальному простору в протитоку по черзі, забезпечуючи максимально ефективну теплопередачу.

Існує кілька основних типів пластинчастих теплообмінників. Основною класифікаційною ознакою для них є конструкція (метод складання).

Паяні

паяні теплообменникиПаянные пластинчасті теплообмінники продукт порівняно новий і активно почав впроваджуватися недавно. Такі вироби є як-би одноразовими, не підлягають розбиранню. найбільшу популярність вони придбали опалення, ГВП, кондиціонування і таких галузях промисловості, як хімічна і фармацевтична. Теплообмінники такого типу добре тримають тиск, компактні. Вихідним матеріалом для таких виробів частіше є нержавіюча сталь, а пайка проводиться у вакуумній печі міддю або нікелем. Для підвищених санітарних вимог або високої корозійної стійкості випускаються пластинчасті теплообмінники повністю з нержавіючої сталі, які виключно стійкі до впливу середовищ з підвищеним вмістом хлору, аміаку і т. п. При правильній експлуатації і своєчасному обслуговуванні паяні прилади, навіть незважаючи на неможливість розбирання, цілком можуть прослужити не менше 5-10 років. На цьому акцентують увагу всі відомі виробники теплообмінних апаратів: SECESPOL, DANFOSS, FUNKE, SWEP.

Розбірні

розбірні теплообменникиВ промисловості, комунальному господарстві при низькій якості теплоносія більш доцільно застосування розбірних пластинчастих теплообмінників. Головна перевага таких апаратів – можливість чищення внутрішньої поверхні пластин, заміни гумових ущільнювачів. Таке обладнання незамінне в процесах нагрівання, охолодження, пастеризації харчових продуктів (молоко, пиво, соки), на теплових пунктах комунальних господарств і в інших специфічних сферах.

Пластинчасті теплообмінники більше ставляться до комплектуючих, ніж до самостійного виду обладнання. В Україні купити теплообмінне обладнання зі складу, можливістю кваліфікованого підбору, пропонує не дуже багато компаній.

Один з провідних постачальників паяних пластинчастих теплообмінників – інтернет-магазин UniDim. Компанія постачає продукцію польського бренду SECESPOL.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!