Цікаво знати

Плати або виходь!

Останнім часом все частіше чую нарікання людей старшого віку на грубе та хамське ставлення до них з боку водіїв маршрутних автобусів, які вимагають від пенсіонерів обов'язкову оплату за проїзд. У разі несплати, водії категорично відмовляються їх перевозити і говорять щось на зразок: "У мене в автобусі двоє пільговиків, а мені ввечері план здавати, автобус заправити і, зрештою, моя сім'я теж хоче їсти. Тому  чи платіть, чи виходьте…" Часто буває, що, зайшовши в автобус, пасажир, який має право на безкоштовний проїзд, чує на свою адресу образи "озвірілого" водія, а також коментарі, що його "дістали"  пільговики, які їдуть безкоштовно. Пенсіонери не знають як діяти: або доводити водієві, що той порушує закон, а це псування нервів, або платити немалу, як для пенсіонера, суму зі своєї мізерної пенсії. Маршрутні автобуси нині стають небезпечними для здоров'я пасажирів пільгових категорій, адже їх немає кому захистити від водіївхамів… 

Ситуація з водіямихамами не нова ані для людей, ані для влади, адже щодня стають відомі нові й нові факти про неприйнятне поводження з пасажирами.

Мені прикро читати у ЗМІ інформацію про переписку Сокальської РДА з перевізниками. Про те, що "…відділ ЖКГ райдержадміністрації скерував запит перевізнику "АвтоЛайн", який здійснює перевезення. На адресу Сокальської РДА надійшла відповідь від ТзОВ "АвтоЛайн". У ній ідеться про те, що адміністрація ТзОВ "АвтоЛайн" уважно розглянула статтю в газеті. Товариство з обмеженою відповідальністю "АвтоЛайн" здійснює перевезення громадян відповідно до укладеного договору на перевезення пасажирів. В результаті службової перевірки від водіїв витребували пояснення з приводу фактів, наведених у скарзі…" (Стаття з випуску № 8688 від 23. 10. 2014 р.).  Вважаю, що є відвертим знущанням над людьми інформація Сокальської РДА, що перевізник вказав водієві на неприпустиму поведінку і оголосив догану. Більше того  в районному часописі сокалець Іван Величко звертається по допомогу до голови Сокальської РДА Олега Кожушка. Однак, як стало зрозумілим з переписки районного очільника та ТзОВ "АвтоЛайн", віз і нині там. Знаю, Олег Васильович скаже, що угоду з підприємцем на перевезення за вказаним маршрутом укладає Львівська обласна державна адміністрація, і що вплинути на ситуацію він не може. Неправда! Може, якщо захоче. Не складає великої праці для Сокальської РДА зібрати всі скарги від пасажирів та скерувати звернення на ім'я голови ЛОДА. Тим паче, що їх назбиралося більш ніж достатньо. 

Окрім обурливого ставлення водіїв до пасажирів, ТзОВ "АвтоЛайн" не дотримується графіку маршруту. За інформацією Сокальської АС останній рейс за маршрутом "СокальЛьвів" повинен здійснюватися о 21 годині. Однак, після 19 години виїхати з міста в напрямку Львова дуже складно. Причина очевидна: автобуси їдуть напівпорожні, •тому рейси у вечірній час  нерентабельні. Очільник району має  змогу ініціювати перед обласною державною адміністрацією розірвання угоди з недобросовісним перевізником на обслуговування маршруту. Після процедури розірвання угоди, ЛОДА оголошує новий конкурс, і в район має шанс зайти перевізник, який буде працювати не лише на збагачення своєї кишені.

Зі свого боку хочу нагадати і пасажирам пільгових категорій, і владі, що відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку", "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про соціальний захист дітей війни", а також відповідно до рішення Львівської обласної ради  безплатно скористатись послугами міського та приміського пасажирського транспорту мають право такі особи: інваліди війни І, ІІ та ІІІ груп; учасники бойових дій, учасники війни, члени сімей загиблих, яким видано посвідчення; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії; сім'ї, які мають дитинуінваліда, якій встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою; герої соціалістичної праці; ветерани військової служби; реабілітовані, військовослужбовці, які стали інвалідами під час проходження військової служби, жертви нацистських переслідувань; інваліди І, ІІ, ІІІ груп, дітиінваліди та одна особа, яка супроводжує інваліда І групи або дитинуінваліда; ветерани праці; діти з багатодітних родин, діти війни, пенсіонери за віком, учасники бойових дій УПА, вдови політв'язнів.

Наталія КАРТАШОВА, депутат Сокальської районної ради, голова громадської організації "Сокаль  рідне місто".

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.