Цікаво знати

Погана вентиляція в квартирі і її установка своїми руками

Перевірка поганої вентиляції в квартирі

Якщо ви підозрюєте, що ваша система вентиляції не працює, або просто потребує того, щоб її прочистити, то ви можете перевірити цей факт досить простим способом, і навіть двома. По-перше, відкрийте в будь-якому приміщенні кватирку і піднесіть до вентиляційних грат на кухні, в туалеті або у ванні шматочок туалетного паперу. Якщо папір притягається добре, значить вентиляція «дует», тобто, в чищенні не потребує. Якщо ж листок не тримається або зовсім падає, значить вентиляція не працює, і сторонні запахи поширюються по квартирі. По-друге, визначити, чи потрібна вашій вентиляції прочищення, можна за допомогою запальнички або свічки. Піднесіть вогонь до вентиляційного отвору. Вогонь, який відхилиться до отвору, буде свідчити про те, що ремонт вентиляції не потрібен. Якщо вогник нерухомий, значить вентиляцію все ж доведеться чистити. Пам’ятайте, що в жарку погоду, з щільним, важким, застоюється повітрям, перевірку вентиляції даними способами провести не вийде. Такі закони природи. Основними об’єктами для саморобної вентиляції є квартири і невеликі приватні будинки. Варіанти з припливними клапанами та іншими «еврофорточками» теж тут не розглядаються – мова про повноцінну за розумні гроші «воздуховодной» системі вентиляції, що складається з двох систем, припливної та витяжної, або однієї припливно-витяжної установки.

Причини поганої вентиляції в квартирі

Природна і примусова вентиляція в квартирі може працювати погано по самій банальної причини – засмічення шахти. І вирішується це питання відповідним чином, тобто, її прочищенням. Але як почистити шахту самостійно? Виявляється, ніяк. Мешканці просто не мають права цього робити.

Прочищенням вентиляційних шахт повинна займатися акредитована організація зі спеціально навченими фахівцями. Все, що ви можете зробити – це зняти грати вентиляції та використовувати пилосос для очищення шахти від сміття в тому місці, яке вам доступно. Чи допоможе це? Швидше за все, ні. Проте шанси все-таки залишаються. Якщо проблема не вирішена, то звертайтеся до фахівців, які краще знають, як влаштована вентиляційна шахта у вашому домі.

Ще однією причиною погіршення роботи вентиляції є незаконна діяльність сусідів. Наприклад, проведена ними перепланування могла змінити ваш загальний вентиляційний стояк або перекрити що-небудь, на їхню думку, абсолютно «непотрібне». Діяльність горе-умільців повинна бути виявлена, після чого потрібно проінформувати відповідні органи, тим самим врятувавши мікроклімат у всіх квартирах на вашому стояку.

При підготовці матеріалу викоривстовувалася інформація сайту http://alterair.com.ua.

Голос Сокальщини на GoogleNews