Нетривале, але обнадійливе зміцнення гривні цієї весни відбилося на вартості нерухомості. Ціни на житло в Києві на первинному і вторинному ринку, які росли з зими минулого року, нарешті трохи стабілізувалися, а в сегменті бізнес- і преміум-класів навіть знизилися на 1-2%. Що примітно, по всій Україні в 2015 році зросла кількість угод саме щодо купівлі нових квартир, хоча два роки до цього очевидним лідером залишався вторинний ринок. За словами експертів, в період різких злетів курсу долара, в Україні навіть спостерігався короткочасний сплеск покупок квартир – люди прагнули зберегти свої заощадження. Очевидно, це ж відзначили й фахівці, які працювали над створенням зовнішньої реклами – судячи з численних банерах, де різні забудовники радять зберігати свої фінанси в самій «твердої» валюти – вкладаючи гроші в нерухомість. Поки вартість валюти пішла на зниження, питання придбання квартир і будинків все ще залишається актуальним і рішення придбати нове житло – навіть більш вигідним.
Деякі забудовники нових житлових комплексів, щоб не втратити своїх клієнтів, фіксують ціни на житло в Києві на рівні більш доступного курсу долара.
Не всі покупці шукають квартиру ближче до центру. Молодь все частіше перебирається жити за містом. Адже, наприклад, житло за Києвом, крім більш доступної ціни, має ряд бонусів на кшталт чистого повітря, а інфраструктура, відсутністю якої зазвичай лякають бажаючих оселитися в передмісті, залишається в межах досяжності.
Прийнято вважати найбільш урожайним для ринку нерухомості осінній період. Однак, якщо ви зараз замислюєтеся про житло за Києвом або в місті, найкраща пора зважитися на цю покупку – під час затишшя з валютними коливаннями, тобто зараз.