Головна / Цікаво знати / Почесна місія – рятувати людей

Почесна місія – рятувати людей

У ці грудневі дні у Стенятинському фельдшерсько-акушерському пункті людно. Когось сюди привела нежить і біль у горлі, а декого – високий артеріальний тиск. Адже погода цьогоріч приносить чимало сюрпризів: ртутний стовпчик термометра то різко падає до мінус 10, то піднімається до плюс 5 градусів Цельсія. І навіть для здорового організму це сильне навантаження. Відтак відвідувачів у ФАПі, який знаходиться в одній кімнаті Стенятинської школи, побільшало. Іноді вранці тут, наче у рукавичці. До кожного пацієнта, незалежно від віку, завідуюча ФАП Леся Романюк має свій підхід: це добре слово чи порада, доброзичливе ставлення чи щира усмішка.

– Сьогодні, 28 грудня, на прийомі було 15 пацієнтів, у декого з них ГРВІ чи ішемічна хвороба серця, а у когось гіпертонічна хвороба чи поперековокрижовий радикуліт – розповідає пані Леся. – Частіше стали звертатися й школярі. Добре, що за декілька днів вони підуть на канікули.

Сільський медпрацівник розповіла, з якими проблемами зустрічається у роботі. Одна з них – байдужість людей до свого здоров“я, які йдуть до лікаря, коли хвороба уже задавнена. І констатувала, що в останні роки зросла кількість серцевосудинних, онкологічних, неврологічних та захворювань опорнорухового апарату. Відтак сільських мешканців з кожним роком меншає.

У 2010 році у Стенятині та Роятині народилося 13 дітей, серед них і хлопчикбогатир Богдан Войтко, вага якого понад чотири кілограми. Однак смертність перевищує народжуваність. Цьогоріч відійшло у потойбічний світ 28 осіб, серед них є і люди працездатного віку.

З нового року ФАП має перейти у нове приміщення, однак бракує коштів, щоб завершити ремонт. Медики сподіваються, що там буде комфортно та тепло, придбають нові меблі, бо старі ще з 70х років минулого століття.

Леся Романюк розповіла про свої будні, які у сільського медика тривають з ранку до вечора.

 – Нині з самого ранку була у важкохворої пацієнтки, зробила ін“єкції, – каже фельдшер. – Жінка живе самотньо, тож просто від неї не вийдеш. Спершу треба вислухати та розрадити, подати води. А тут дзвонить мобільний: у Роятині захворіла дитина, треба бігти на виклик, бо у неї висока температура. За день буває 45 викликів, то в одному селі, то в іншому.

Приходить пані Леся додому втомлена, але щаслива, що зуміла допомогти людям, полегшила чийсь біль, дала слушну пораду молодій мамі.

Адже така непроста робота у сільського медика, який не має ні вихідних, ні свят. Леся Романюк за 24 роки стажу звикла до цього, бо у неї у житті почесна місія – рятувати людей, допомагати їм знову бути здоровими та веселими. За турботу про здоров“я жителів сіл Стенятин та Роятин селяни віддячують їй шаною та повагою.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!