Головна / Цікаво знати / Майже сімдесят літ тому востаннє задзвонили дзвони біля Корчминської церкви

Майже сімдесят літ тому востаннє задзвонили дзвони біля Корчминської церкви

Розвіяло комуністичним вітром мешканців села по всіх усюдах, а дзвін вони сховали глибоко в землі. Старожили переказували, де він може бути, шукали металошукачами, але земля накрила його так, що годі знайти. А старожилам села, поважним людям, яким вже за вісімдесят, так хотілося ще почути дзвін корчминського дзвону. Родини Возняків, Рачинських, Приступів, Косівських із Заболоття, парафіяни греко-католицьких громад зі Сокаля, Великих Мостів, Угнова, Заболоття, Стаївки, Корчівки, Жвирки, Нового Виткова з Радехівщини (о. Михайло Левицький), з Польщі  (Євген Бродюк) та ще 26 родин колишніх мешканців Корчмина зібрали пожертви. Отож, за всі них ми придбали дзвін (30 тис. 720 грн.).

Для того, щоб його звести, Низівське лісництво виділило матеріал для спорудження дзвіниці, яку встановлював мешканець с. Стаївки Володимир Пиріг під керівництвом священика зі Стаївки і Корчева о. Михайла.

На свято Успення Пресвятої Богородиці цей дзвін буде освячений. Велика вдячність усім жертводавцям.

Василь ВОЗНЯК, виходець з м. Угнів.

На знімках: справа – Петро Возняк біля дзвону; зліва – біля під'їзної колії у Стаївці, де зупинятиметься поїзд, – представник Львівської залізниці Ігор Говда, начальник Сокальського РВ ГУ МНС України у Львівській обл. Олег Тимчак, Корчівський сільський голова Галина СІДЕЛЬНИК, голова Сокальської РДА Олег Кожушко.

P. S. Громада Сокальщини щиро вдячна начальнику Львівської залізниці Богдану Піху та начальнику Львівської дирекції залізничних перевезень Ярославу Федаку за облаштування залізничних платформ у селах Стаївка та Корчів.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × two =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!