Головна / Цікаво знати / Підтоплення не буде

Підтоплення не буде

Останнім часом жителі Сокальщини та органи місцевої влади стурбовані подальшою долею шахти "Візейська". Ми звернулися з цього питання до технічного директора ДП "Львіввугілля" Олега Акімова. Ось що він розповів.

У зв'язку з відпрацюванням запасів та низькими техніко-економічними показниками роботи шахти (собівартість 1 т вугілля понад 7000 грн.) та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19. IХ. 2001 р. №1205 з серпня 2009 року на шахті “Візейська” припинено вуглевидобуток. До передачі в реструктуризацію шахта працює в режимі провітрювання та водовідливу.

Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 16. 12. 2010 р. № 532 створено державне підприємство "Шахта "Візейська".

ДП "Львіввугілля" перебуває в скрутному фінансово-економічному становищі, в той же час несе значні затрати на утримання шахти: за дев'ять місяців 2013 року збитки склали 17 млн. грн. Основні видатки – це фонд виплат та електроенергія, водночас стаціонарне обладнання зношене на 90 відсотків і потребує для подальшої експлуатації значного фінансування на відновлення та наладку. метою мінімізації збитків
на утримання шахти та забезпечення гідробезпеки сусідніх шахт і навколишніх територій, у відповідності до вимог п. 3 СОУ 10.1.05400632.1:2004 "Проект ліквідації вугільних шахт України. Склад і зміст проекту" як складову проекту ліквідації шахти, ДП "Львіввугілля" замовило в Українському державному науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи Національної академії наук України (УкрНДМІ) "Проект затоплення гірничих виробок". Висновком експертизи ДП "Донецький експертно-технічний центр" Держгірпромнагляду України встановлено відповідність проекту вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

В цьому проекті проведено аналіз гідрогеологічних умов шахтного поля, виконано гідрогеологічний прогноз наслідків затоплення гірничих виробок, його вплив на осідання земної поверхні і її підтоплення, а також поступлення води у виробки сусідніх шахт.

Згідно з проектом, максимальна величина осідання земної поверхні від активізації процесу зрушення порід при затопленні гірничих виробок і обводненні гірничого масиву в стометровій товщі від покрівлі пласта n 7 H складе 0,13 м, що не перевищує допустимого значення як для будівель і споруд, так і для підземних комунікацій.

В проекті зазначено, що при вищевказаній величині максимального осідання підробленої території, внаслідок затоплення шахти і обводнення масиву гірничих порід, впливу на розвиток підтоплення земної поверхні не буде.

Проект розглянуто та погоджено на засіданні секції "Вугільна промисловість" науково-технічної ради Міненерговугілля, на виконання протоколу ради від 12. 11. 2013 р. розроблено організаційно-технічні заходи по затопленню гірничих виробок та погоджено з інститутом "УкрНДІпроект" і Держгірпромнаглядом України.

Після виділення зі складу ДП "Львіввугілля" ВП "Шахта "Візейська" та створення на його базі ДП "Візейська" і передачі в реструктуризацію, буде розроблено проект ліквідації шахти. В нього будуть включені заходи, спрямовані на запобігання небезпечного впливу на діючі підприємства, стан довкілля та здоров'я людей, а також на подолання негативних соціально-економічних наслідків ліквідації.

Вивільнені працівники шахти будуть працевлаштовані на діючих підприємствах ДП "Львіввугілля".

Матеріал підготувала
Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

thirteen + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!