Головна / Цікаво знати / Поїздка у Ліски, до могили вояків УПА

Поїздка у Ліски, до могили вояків УПА

Вже з початку дев`яностих років колишній голова осередку Варязького Руху Федір Мельничук торував дорогу у Ліски, до могили вояків УПА. Сорок один вояк загинув у бою з енкаведистами, і тут спочивають їх ос­танки. Нелегко було йому прокладати цю дорогу через польський кордон, люд­ське нерозуміння і пересторогу, зрештою, через нашу інерт­ність. Адже треба було з поля­ками порозумітися і українців розбудити. І порозумівся, і розбудив. І тепер кожного року Федір Мельничук зі своїми однодумцями відвідує це святе для українців місце – повстанську могилу. Цього року з ним поїхали ще Любомир Мельник, Петро Камінський, Тарас Камін­ський (на знімку). Вони помолилися біля могили, віддали шану героям, поклали вінок, який передав го­лова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, а також підремонтували капличку біля цілющого джерела.

Поки що бур’яни і трави там викошує пан Козак з Перево­дова, але, можливо, незабаром українська громада Польщі викупить цю землю, і тоді можна буде спорудити на могилі повстанців пам’ятник.

Також Федір Мельничук побував у селі Гільче, на мо­гилі курінного «Ягоди». «Цю могилу треба обов’язково підремон­тувати, обновити, – повідомив він, – але для цього необхідні і кошти, і праця людей».

Мабуть, про це варто подумати районним партійним осе­редкам, громадським організаціям, яких у Сокалі є чимало, особливо їх більшає перед виборами. А тут – конкретна справа. Колись на початку дев`яностих Рух Сокальщини, а особливо Варязький осередок, зро­били все, щоб із небуття, чагарників і хащів підняти повстанську могилу і опорядку­вати її. Чому б нині наці­онально-свідомій громадськості Сокальщини не подба­ти про могилу курінного Мар’яна Лу­кашевича – «Яго­ду», який прославився у боях під Хоробро­вом і Варяжем. Адже він боровся за нашу незалежність.

 

Оксана ГАНІТКЕВИЧ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!