Цікаво знати

Похмілля чи абстинентний синдром

Дуже часто, коли алкоголік вже не може приховати свою проблему, все одно відмовляється починати лікування алкоголізму, кажучи що він нормальний, хоча давно таким не є. Залежність і можливості – це те, що забезпечує крах особистості зі 100% гарантією. Логіка проста: п’яниця з грошима буде шукати веселощів. Веселощі в даному випадку полягають в основному в азартних іграх і безладних статевих зв’язках, манері поведінки, яка суперечить моральним принципам, звідси зруйновані сім’ї, поломані долі і деградована особистість.

Похмільний синдром? Або отруєння.

Більшість людей вважають, що похмілля схоже на абстинентний синдром, так званий хворобливий стан, ломку через нестачу алкоголю. Але алкогольна абстиненція – це недуг хронічних алкоголіків, їх організм настільки пристосувався до спиртного і до продуктів його метаболізму, що похмілля практично не відчуває.

Так що таке похмілля? Це ознаки отруєння людського організму етанолом в поєднанні з токсичним впливом на органи і системи людини самого спирту, компонентів спиртного напою і продуктів їх розпаду.

Спирт окислюється до ацетальдегіду за допомогою специфічного ферменту – алкогольдегідрогенази коли потрапляє в організм людини. Призначення ацетальдегіддегідрогенази – перетворити ацетальдегід в оцтову кислоту, яка легко метаболізується і виводиться організмом.

Але не все так просто. Якщо хоча б на ненабагато кількість алкоголю в крові перевищить можливості індивідуальної ферментної системи, як починаються збої в її роботі. Нестача алкогольдегідрогенази приводить до небезпечного підвищення рівня ацетальдегіду – отрути, яка (крім маси інших найнебезпечніших властивостей) подразнює тканини, особливо нирок і легень (це саме ацетальдегідом пахне з рота на ранок після алкогольного застілля).

Це все етанол!

Ще до вступу в фазу ферментної переробки, етанол – теж проявляє свої отруйні якості. По-перше – патологічне посилення діурезу, пов’язане з багатьма причинами, в тому числі і з отруйним впливом етанолу. По-друге – порушення циклу трикарбонових кислот, в результаті чого проявляється патологічна дія етанолу на тканини мозку і судини. Згодом це призводить до формування мозкового і неврологічного патологічних вогнищ, в тому числі перезбудження, дратівливості, порушень сну. Решта властивостей лежать в області біохімії і досить специфічні, щоб пояснити їх в рамках статті.

Інші наслідки

В результаті поєднання ацетальдегіду і етанолу, а також інших складних біохімічних процесів, виникають:

  • порушення процесів утворення і виділення сечі. В результаті цього з’являється зниження об’єму рідини в кровоносній системі, підвищується в’язкість крові, знижується її доступність для головного мозку. Звідси постійні похмільні скарги на головний біль, відчуття здавлювання в потилиці, запаморочення і безліч інших побічних ефектів;
  • погіршується робота дихального центру і органів дихання. З’являється задишка, кашель і часта нестача кисню.зниження і блокування вироблення багатьох ферментів, у тому числі травлення, що тягне за собою проблеми шлунково-кишкового тракту;
  • ускладнюється робота функцій головного мозку, що супроводжується почуттям втоми, слабкості, відчуттям хронічного недосипання (навіть при досить довгому сні). Запальність, злість, лють, дратівливість, апатія, туга і сльозливість – також наслідок дисфункції відділів головного мозку.

Отже можна підсумувати, що похмілля це гіркий плід роботи отрути, під назвою спирт, який занапастив не одну людську душу.

Фото: http://new-life.center

Голос Сокальщини на GoogleNews