Цікаво знати

Вклонімося нині героям УПА

 У рамках проекту «Світ навколо нас», програми «Музей та школа», в Сокальському музеї «Людина. Земля. Всесвіт», філії Львівського музею історії релігії, відбувся тематичний вечір, присвячений 70-річчю УПА.

 
«З глибини десятиліть,через страшну темряву тоталітаризму, Вони промовляють до нас…», – такими словами розпочалося свято, яке благословив настоятель храму св. арх. Михаїла, отецьмитрат Ярослав Збитковський. Він звернув увагу присутніх на важливість ювілейної події в житті нашої держави, на жертовність вояків УПА, які боролися за її Незалежність і Соборність.
«Невмируща пам’ять і слава належить тим, хто своє життя віддав для вічного добра свого народу, що в посвяті та жертві духовних і тілесних сил горіли і трудилися для нього», – відзначив священик. Він також привітав присутніх ветеранів, наших високоповажних гостей зі святом, яких представив п. Михайло Куцяба. Це – станичний Іван Сорока, Василь Кашуба, Євгенія Віра, Михайло Дацюк, Михайло Коростіль та Степан Баранюк. Незважаючи на поважний вік, вони – активні учасники хору «Повстанець». Для учасників вечора хористи виконали декілька повстанських пісень. Учні 2-Б гімназійного класу (вчителі О. Трошина, С. Ярема, заступник директора з виховної роботи Сокальської гімназії ім. Олега Романіва Г. Тимчишин) емоційно та з великим піднесенням читали поезію про героїчні сторінки ОУН, УПА, а також підготували гасла «Я – Дух одвічної стихії…» Повстанські пісні виконували: соло – Софія Дмитрів, учениця 11 класу, тріо у складі – Оленки Пікунової, Оленки Бриль та Софії Дмитрів. Їм акомпанували Вікторія Пономаренко – сопілка, Соломія Міщій – скрипка. У літературно-музичній композиції «Пам’ятаймо!» ожили сторінки повстанського життя. Роман Пісня і Олександр Дем’яник майстерно передали силу духу й готовність непорушно стояти за велику справу УПА. В образі матері повстанця і коханої дівчини вдало виступили Галина Герус та Ірина Капустяк, а Руслана Дегтярьова світлим образом невмирущості та віри утвердила перемогу. Софія Журавінська і Катерина Троцько передали дух епохи – всіх разом закликали пам’ятати про ціну волі, яку заплатив наш край молодими життями і кров’ю. Ведучі вечора, наукові працівники музею, Н. Покотюк та О. Янчук, читаючи глибинну поезію Євгенії Лещук, розповідали про горе і біль, муки і страждання нашого народу за волю-долю України, про героїв, що несли в офіру своє життя на вівтар Вітчизни. Вони звернулись до молоді – цінувати кожну хвилину спілкування з очевидцями тих трагічних подій, вчитися у них патріотизму, мужності й сили духу. Директор музею Анатолій Покотюк, вітаючи присутніх з ювілеєм УПА, підкреслив, що ми, українці, не повинні бути рабами і наголосив: 
 
«…яке в нас щастя… Болю аж по вінце!
Богун, Нечай і Гонта, й Морозенко…
Яке то щастя – бути українцем! 
Бо українцем був Тарас Шевченко».
 
Заступник директора з виховної роботи гімназії Галина Тимчишин подякувала за можливість поспілкуватися із ветеранами, які й досі залишаються в бою з байдужістю і несправедливістю в житті: «На їхньому прикладі незламності духу зростають наші діти. Адже такі зустрічі є містком поколінь і гартують національну свідомість, не дають зневіритися в правильності обраного шляху. Як писав Іван Багряний: «Ми є. Були. І будем ми. Й вітчизна наша з нами». Щиро вдячні за зустріч, яка під покровом освячених
ікон пройшла в музейній залі…» 
 
Наталія ПОКОТЮК, старший науковий співробітник Сокальської філії музею.

Голос Сокальщини на GoogleNews