Цікаво знати

Покупка валюти з рук – що треба пам’ятати

Щоб нам не говорили провідні економісти, фінансисти і банкіри, на сьогоднішній день практично всі намагаються зберігати свої фінансові накопичення у твердій валюті. Незважаючи на те, що вартість валюти в нашій країні зросла майже в три рази, люди вважають, що це самий надійний спосіб збереження їх коштів. Інше питання полягає в тому, що сьогодні досить проблематично відшукати вільну валюту в банківських установах. Іноді, вирішувати це питання доводиться на чорному ринку. Хочеться відразу відзначити, що не варто під чорним ринком розуміти тільки вуличних міняв. Існують і інші, цілком надійні способи обміну. Це інтернет-майданчики з приватними оголошеннями. Користувачі цієї платформи знають, що такий ж інтернет-майданчик є і у Міністерства фінансів. Він називається Валютний аукціон.

Маючи чималий власний досвід роботи на цьому Валютному аукціоні, спеціалісти онлайн-сервісу кредитування Твої Гроші, постараюся розвіяти деякі страшні міфи, які побутують в народі з приводу купівлі валюти за оголошеннями в Інтернет.

Чи не страшно купувати валюту на чорному ринку

З упевненістю можна сказати, що ні, не страшно. Тільки робити це потрібно дуже обережно и треба вивчити думки фахівців з цього приводу.

Найнеприємніше в такій угоді – це адміністративна відповідальність, до якої вас можуть залучити правоохоронні органи. Але правоохоронним органам вкрай складно довести сам факт валютообмінної операції. А немає доказів, немає і факту злочину.

Законодавчі акти трактують, що незаконна купівля, продаж або обмін, а також використання валютних цінностей як засобу платежу, повинні бути покарані. Це може бути попередження або штраф у розмірі від 30 до 44 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 510 до 748 гривень. Безумовно, з конфіскацією валютних цінностей.

Штрафні санкції можуть застосовуватись лише за рішенням суду. Оплата штрафу відповідним органам на «місці злочину» вважається протизаконною.

Є один нюанс, на сьогоднішній день немає чіткого визначення поняття відповідальності за участь у Валютному аукціоні.

Як довести сам факт незаконного обміну валют

Відразу скажемо, що це досить складно. Учасників самого процесу повинні «застукати на гарячому». Довести порушення можуть і підставлені особи, які повинні звернутися із заявою в правоохоронні органи. Це метод «контрольної закупівлі». Підставну особу або купує або продає валюту з метою, щоб контролюючі органи зафіксували факт угоди. Так що потрібно бути дуже пильним.

Як бути, якщо ти попався

Юристи консультують, що в Цивільному кодексі прописано право приватних осіб здійснювати валютні операції, але під час самої такої угоди необхідне участь авторизованих суб’єктів. Наприклад, це може бути нотаріус, який документально зафіксує дарування валюти або позику. Але так як обмін відбувається прямо на вулиці, над таким мало хто ламає голову.

Але якщо ви все-таки попалися, можна виправдовуватися тим, що угода мала попередній характер. Саму угоду ви планували здійснити через кілька днів відповідно до «букви» закону.

Як не стати жертвою шахраїв

Жодна з валютних майданчиків в Інтернеті не зможе вам гарантувати 100% успіх від угоди. Ніхто не зможе перевірити, наскільки порядна людина домовляється з вами. На жаль, шахраї є скрізь. І на вулиці, і в Інтернеті. У такій ситуації, уважність – це єдине вашу зброю проти шахраїв.

Кілька порад з особистої практики, які вам допоможуть:

  • ніколи не відправляйте передоплату по Іінтернету;
  • не робіть операцію в темних місцях і провулках;
  • не сідайте з грошима в автомобіль до незнайомих людей;
  • щоб уникнути «приємних сюрпризів» визначайте місце угоди самі;
  • зробіть обмін валют в банківських організаціях, ніхто не може вам заборонити присісти на диван і здійснити операцію;
  • бажано проводити обмін у знайомих;
  • обов’язково перевіряйте достовірність банківських банкнот. Таку перевірку проводять всі банківські організації. Не пошкодуйте на комісію, яка при цьому складе всього 2-3% від суми.

Якщо ви стали жертвою шахрая

Для початку візьміть себе в руки і заспокоїтися. Юристи радять подати заяви у відповідні органи. Пред’явіть всі факти, що підтверджують обман. Боятися цього не потрібно, особливо в тих випадках, коли вартість обману була значна.

Голос Сокальщини на GoogleNews