Відеоконференцзв’язок – технологія, що дозволяє спілкуватися з підлеглилими, керівництвом, партнерами, одначасно чуючи і бачачи їх в реальному часі. Це відкриває нові простори дял корпоративної комунікації, адже 80% інформації під час спілкування передається, як відомом невербально. Під час відеоконференції всю невербаліку співрозмовника можна зчитати, зрозуміти й проінтерпретувати, тож ніщо не залишиться недосказаним. Якщо ваша компанія вже використуває відекоференції, радимо уважно прочитати наші прості поради. Якщо ви ще не прийшли до цього, але задумуєтесь про це, зверніться до компанії DEKOM, що є сьогодні лідером ринку в Україні.
Отож, переходимо до наших порад.
Перш за все, приходьте вчасно. Це правило, звісно, стосується і звичайних офлайнових зустрічей, проте під час відеоконференцій воно набуває нового особливого значення. Річ в тім, що перед переговорами по відео, необхідний певний час на те, щоб протестувати зв’язок. налаштувати все відповідним чином. Весь процес займає декілька хвилин, тож краще, щоб вони були в запасі до запланованого часу початку зустрічі.
Радимо вам слідкувати за графіком. Найефективніше відеоконференція пройде в тому випадку, якщо у вас буде ретельно складений план, за яким ви будете рухатися під час спілкування. Це, по-перше, допоможе ні про що не забути і охопити усі заплановані теми і питання. З іншого боку це допоможе людям, які приєдналися до відеоконференції пізніше швидко зрозуміти, про що йде мова.
Не менш важлива поради: не відволікайтеся на сторонні справи. Відеоконференцзв’язок (про його особливості читайте часто спокушає відволіктися, особливо якщо ви спілкуєтеся через софт, встановлений на комп’ютері. Згорнули вікно програми, відкрили браузер і заходилися паралельно дивитися щось відсторонене. Насправді це розповсюджена помилка. Співрозмовник дуже відчуває, коли ви втрачаєте цікавіть до його слів, до того ж ваше обличчя весь час видно. Повірте, по ньому дуже зрозуміло, чи ви захоплено слухаєте, чи передивляєтесь турецькі готелі.
Багато хто забуває про дрес-код під час відеоконференцій. Адже зустрічі часто відбуваються не з офісу, а з будь-якої локації десь-інде. Втім, навіть якщо ви включаєтесь у розмову з відпустки, краще достримуйтесь ділового стилю, принаймні ділового верху, який потрапляє у кадр. Так вдасться і справити гарне враження на колег, і зберегти розмову в правильному руслі.
Нарешті остання порада – не забувайте підбивати підсумки. Кожна зустріч, плідною вона була чи не дуже, має залишати після себе певний результат. Формалізуйте його, запишіть у файлі за певним стандартом та розішліть учасникам поштою, щоби всі вони були в курсі.