Головна / Цікаво знати / Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу про те, як захиститися від домашнього насильства в умовах карантину

Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу про те, як захиститися від домашнього насильства в умовах карантину

Попри те, що з початку карантину кількість повідомлень про домашнє насильство не збільшувалася, правоохоронці розміщують листівки з інформацією на дошках оголошень поблизу житлових будинків, в продуктових магазинах та державних установах. У листівці викладено рекомендації для людей, в яких під час самоізоляції є ризик постраждати від домашнього насильства. Про це повідомив  начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Сергій Альошкін.   

За його словами, з початку введення карантину кількість повідомлень на лінію 102 щодо домашнього насильства не збільшилася. Але інформація для людей, які страждають від домашнього насильства в умовах карантину, є досить актуальною, тож поліція більше уваги приділяє профілактиці.

«Ми  провели відеоселекторну нараду з відомствами, які працюють з протидії домашньому насильству, зокрема  зі співробітниками  служби  у справах дітей, органів охорони здоров’я, соціальних  служб. Ми  обговорили взаємодію та спільні дії в тих чи інших ситуаціях. Водночас поліцейські проводять інформаційні кампанії у соціальних мережах, спілкуються із представниками засобів масової інформації», – розповів Сергій Альошкін.

Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу про те, як захиститися від домашнього насильства в умовах карантину

Зокрема за підтримки Міністерства внутрішніх справ, UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в рамках інформаційної кампанії “Розірви коло”  розроблено інформаційний плакат «Домашнє насильство: як захиститись під час карантину. План дій».  Надруковано близько 100 тисяч інформаційних листівок, які поліцейські розміщують  в місцях перебування громадян: в будинках, продовольчих магазинах, в приміщеннях державних органів, які на даний час працюють.

Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу про те, як захиститися від домашнього насильства в умовах карантину

У листівках роз’яснено алгоритм дій  у різних ситуаціях, контактні телефони  відповідних служб, зокрема Національної поліції, гарячої лінії Кабінету міністрів, ГО «Ла-Страда»,  за якими  громадяни можуть отримати консультативну допомогу щодо протидії домашньому насильству.

Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу про те, як захиститися від домашнього насильства в умовах карантину

«Водночас  Міністерство внутрішніх справ за нашої консультативної допомоги розробило в месенджері Telegram чат-бот «Дій проти насильства». Цей чат-бот містить повну інформацію про те, як громадяни можуть отримати допомогу, якщо було вчинене домашнє насильство. Також є можливість напряму зателефонувати  на спецлінію 102 та викликати наряд поліції», – зазначив начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції.

Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу про те, як захиститися від домашнього насильства в умовах карантину

За словами Сергія Альошкіна, коли поліцейські прибувають за викликом, їх першочергове завдання –локалізувати конфлікт. В обов’язковому порядку поліцейські проводять оцінку ризиків  і за її наслідками приймають  рішення про застосування до кривдника термінового заборонного припису.

Якщо є підстави вважати, що є повний склад адміністративного правопорушення, то на особу складається адміністративний протокол за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо є ознаки кримінального правопорушення, то викликається слідчо-оперативна група. Інформація вноситься до Єдиного реєстру досудових розслідувань і відповідно проводиться розслідування. Відповідно до  ст. 126-1 Кримінального кодексу України,  кривднику може загрожувати до двох років позбавлення волі.

«За перший квартал цього року  поліцейські застосували  близько 12 тисяч термінових заборонних приписів. З них за квітень – близько 2,3 тисячі. Також за перший квартал складено та направлено до суду близько 34 тисячі адміністративних протоколів»,- повідомив Сергій Альошкін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з початку року поліцейські притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства.

Управління комунікації

Національної поліції України

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eleven + fourteen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!