Цікаво знати

Поради щодо вибору меблів. Ліжко.

Який вид меблів використовується в житті людини триваліше за все? Звичайно ж, це ліжко. Близько третини свого життя людина проводить в ліжку. Тому при покупці такої необхідної речі варто оцінити всі нюанси. Незалежно від виробника, марки ліжка, ціни на неї, ліжко складається з основних елементів: рами, каркаса і матраца.

За типом конструкції розрізняють два типи каркаса. Якщо між двох опорних спинок ліжка кріпляться бічні панелі, звані царгами – це один з видів каркаса. У другому типі каркаса основою є царги, як правило, їх чотири, і вже на царги навішуються спинки. Що цікаво, в цьому випадку спинка може бути біля ліжка і одна. Однак при такому типі каркаса, неодмінним атрибутом ліжка є ніжки, які є і опорами. Обидва види каркаса можна забезпечити підйомним механізмом або вбудованим ящиком, що дозволяє використовувати ліжко також для зберігання речей під ліжком.

Від міцності і якості використовуваної рами залежить як термін експлуатації ліжка, так і її ціна. Найпростіший і дешевий варіант – це конструкція з металевих або дерев’яних трубок, на які перпендикулярно встановлюються дерев’яні рейки. Якщо вибір зупинився на такому варіанті рами, то тут бажано, щоб таких перпендикулярних рейок було якомога більше. Крім того, особливе значення відіграє і матеріал, з якого виготовляються рейки, а також їх багатошаровість і товщина. Надійніше всього виходять ліжка з бука або берези з використанням як мінімум 15 рейок для односпальним ліжка і 30 – для двоспальним.

Виготовляють також каркас з масиву дошки. В цьому випадку краще всього вибирати бук, тому що бук є відносно твердою породою дерева. Якщо вибрати каркас, виготовлений з масиву, наприклад, сосни – більш м’якого дерева, з часом можна зіткнутися з проблемою викривлення. Ще один варіант рами – використання металевих рам-решіток. І, нарешті, найдорожчими є ліжка, каркаси яких забезпечені механізмом регулювання жорсткості, а також регулятором кута нахилу. Такий регулятор нахилу дозволяє піднімати або опускати різні частини ліжка.

При покупці ліжка, рама або каркас якої виготовляється з дерева, потрібно бути готовим до того, що істинно дерев’яних частин у них буде не так вже й багато. Більшість компонентів ліжка виготовляється з МДФ, ДСП або поліуретану, що значно здешевлює виробництво ліжок, але позначається на їхній якості.

Окремо в ряду ліжок саме тому стоять ліжка, що виготовляються з металу. Без сумніву, якісно виготовлені ліжка з металу перевершують по ізностойкості будь-яке ліжко з дерева.

Ще однією, не менш важливою частиною ліжка є матрац. Купувати його можна як окремо від корпусу ліжка, так і одночасно. Варто зазначити, що вибір матраца безпосередньо залежить від типу каркаса в ліжку. Якщо ліжко з дерев’яною рамою, то можна вибирати звичайний матрац. Розташування рейок в каркасі рівномірно розподіляє масу людини по всій рамі, тим самим, створюючи ортопедичний ефект. Якщо ж в обраної моделі ліжка у вигляді каркаса використовується рама-сітка, тут найбільш зручним і правильним буде використання ортопедичного матраца.

Коли вибір всіх складових частин ліжка зроблений, головне не забути про зовнішній вигляд ліжка. Тут можна підібрати необхідний розмір ліжка, а також декоративне оформлення спинок ліжка. Спинки можна підібрати самої різної форми, з використанням у вигляді декору дзеркал або дерева певного виду.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.