Цікаво знати

Порядок голосування внутрішньо переміщених осіб

ГОЛОСУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Ви є внутрішньо переміщеною особою (виборча/реєстраційна адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО або АРК, а перебуваєте на території, підконтрольній Україні) і хочете проголосувати на виборах? Це дуже просто!

  • До 25 березня 2019 року (включно) зверніться до органу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ):

1) у районі, районі в місті Києві – відповідний структурний підрозділ апарату районної, районної у місті державної адміністрації;

2) у місті обласного значення без районного поділу – відповідний виконавчий орган міської ради;

3) у районі в місті обласного значення з районним поділом – відповідний виконавчий орган районної у місті ради або відповідний структурний підрозділ виконавчого органу міської ради.

У м. Сокаль відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Сокальськоїрайонної державної адміністрації  вул.А. Шептицького, 26, м.Сокаль, Сокальський р-н, Львівська обл., 80000

Які документи треба мати при собі?

Лише паспорт з відміткою про реєстрацію на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО або АРК. Довідка про взяття на облік ВПО не потрібна!

  • Подайте письмову заяву про тимчасову зміну місця голосування. Зразок заяви має бути в органі ведення ДРВ.

У заяві вкажи:

– прізвище, ім’я, по батькові;

– дату, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

– виборчу адресу (за паспортом);

– обґрунтування необхідності тимчасової зміни місця голосування; – адресу перебування в день виборів;

– номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку необхідно визначити місцем голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності). Цю інформацію мають повідомити в органі ДРВ.

Важливо! Виборці – внутрішньо переміщені особи можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Заява розглядається органом ведення Реєстру зазвичай невідкладно.

  • Отримайте посвідчення про тимчасову зміну місця голосування Після погодження заяви про тимчасову зміну місця голосування виборцю в той же день видається відповідне посвідчення із зазначенням дільниці для голосування.
  • Перевірте себе у списках виборців. З 23 березня 2019 року в приміщенні виборчої дільниці, яку визначено місцем голосування у посвідченні, можна пересвідчитись, що тебе внесли до списку виборців цієї дільниці. Зробити це може зробити один з членів сім’ї – щодо усіх співмешканців.

ВАЖЛИВО: Дії/бездіяльність органу ведення Реєстру можна оскаржити до відповідного регіонального органу адміністрування або до адміністративного суду.

  • Прийдіть на відповідну виборчу дільницю 31 березня 2019 року з 8 до 20 години. Процедура голосування та дій під час та після виборів – звичайна.
  • Якщо буде другий тур голосування – процедуру зміни виборчої адреси треба повторити.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.