Цікаво знати

Порядок застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій

Городоцька державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» суб’єкти господарювання, які використовують Програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), зобов’язані дотримуватися порядку проведення розрахунків, встановленого статтями 3 і 4 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), зокрема здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через ПРРО зі створенням в паперовій та / або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Суб’єкти господарювання повинні застосовувати тільки переведені у фіскальний режим роботи ПРРО.

Для переведення ПРРО в фіскальний режим роботи проводиться відкриття робочої зміни на такому ПРРО шляхом формування та направлення на фіскальний сервер Повідомлення про відкриття змін ПРРО (форма J/F 1316801) в електронному вигляді. Таке повідомлення реєструється фіскальним сервером шляхом присвоєння йому номера, який є номером зміни, ця інформація надходить заявнику у квитанції .

На одному ПРРО може бути відкрита одночасно тільки одна зміна. При цьому дозволяється відкрити нову зміну за умови закриття попередньої.

Для закриття робочої зміни формується фіскальний звітний чек / фіскальний звіт за таку зміну і направляється на реєстрацію на фіскальний сервер Протягом однієї зміни може бути сформований один фіскальний звітний чек / фіскальний звіт.

Протягом робочої зміни ПРРО працює в режимі онлайн-обміну даними з фіскальним сервером і в цьому режимі забезпечує одноразове занесення на фіскальний сервер даних щодо кожної окремої розрахункової операції, виконаної в готівковій та / або в безготівковій формі.

На період відсутності зв’язку між ПРРО і фіскальним сервером проведення розрахункових операцій суб’єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн.

АЗС не можуть використовувати ПРРО!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.