Головна / Цікаво знати / Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип'ять Київської області.

Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Причиною аварії стали використання застарілого (недосконалого) типу реактора, порушення технологічної дисципліни, допущення помилок під час проведення технологічного експерименту, домінування при прийнятті рішень політичних факторів над економічними, екологічними, моральними, ігнорування союзним центром прав та інтересів Української РСР. Збитки від катастрофи не піддаються обліку, бо неможливо оцінити шкоду, завдану здоров'ю людей, втрати від радіоактивного забруднення довкілля, орних земель, джерел водопостачання, рідних домівок. Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн. людей, з яких 1,5 млн. – діти. Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилась 30-кілометрова «зона відчуження». 14 грудня 1986 року – через сім місяців після трагедії завершили будівництво об’єкту «Укриття» над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Страшні наслідки Чорнобильської трагедії: смерті, хвороби, безлюдна пустеля навколо станції. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам'ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров'я та життя. Пам'ять – це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам'яті, що не даватимуть забути про трагедію.

На обліку в управлінні соціального захисту населення Сокальської РДА перебуває 245 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 59 дітей.

Рішенням сесії № ХХХVІІ Сокальської районної ради № 643 від 27.01.2012 року було прийнято Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2015 рік. Відповідно до даної програми в 2015 р. одноразову допомогу до Дня Чорнобиля виплачено 245 особам на суму 30900,00 грн. 

Відповідно до поданих заяв у 2014 р. санаторно-курортним лікуванням охоплено 7 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

У 2015 р. державним бюджетом передбачено 39001,00 грн. для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування 9 осіб, даної пільгової категорії громадян, які подали заяви на санаторно-курортне лікування. 

В 2014 році управлінням проведено виплату соціальних допомог та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачених законодавством України, щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 312472,00 грн. 

На 2015 рік відповідно до чинного законодавства всі соціальні гарантії даній категорії громадян збереженні.

Вл. інф.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 + six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!